Мобільні оператори зможуть забезпечити зв’язок лише на 4 години роботи без світла. Такий прогноз озвучив “Суспільному” керівник напряму розвитку мобільного інтернету Мінцифри Станіслав Прибитько, передає Комерсант український.
“Дійсно є технічне питання щодо того, як це реалізувати, бо багато перепон для цього, як технічних, так і юридичних. Оператори мобільного зв’язку точно сказали, що на 100% жодна компанія готова не буде”, – сказав Прибитько.
Він додав, що на першому етапі оператори шукають світових виробників, які б могли швидко забезпечити їх необхідними батареями та генераторами, швидко доставити в Україну, з урахуванням поточного стану логістики.
Другим етапом, за словами Прибитька, буде встановлення цього обладнання на базових станціях по всій країні.
Чи готові українські мобільні оператори до блекаутів
В Україні оператори мобільного зв’язку, включно з “Київстар”, lifecell і Vodafone, готуються до можливих вимкнень електроенергії та розробили плани щодо забезпечення безперервності зв’язку в таких ситуаціях.
“Київстар має приблизно 15 тисяч ключових станцій, на яких розміщені базові станції. Наразі 60% майданчиків можуть працювати без світла понад 4 години, але компанія прагне збільшити цей час до 4+ годин. Для підтримки роботи обладнання в разі вимкнення електроенергії використовуються батареї та генератори, близько 30% з яких належать конкурентам Vodafone і lifecell. “Київстар” планує забезпечити 25% мережі генераторами, здатними працювати до трьох діб.
Lifecell також має понад 10 тисяч ключових станцій, з яких більша частина обладнана новими літієвими батареями, здатними підтримувати роботу базових станцій близько 4 годин. Понад 1700 базових станцій також під’єднані до генераторів, що дає змогу продовжити час роботи обладнання після виснаження батарей. Однак у таких умовах не можна гарантувати безперервність і швидкий мобільний інтернет.
Vodafone в Україні має десятки тисяч базових станцій, більшість з яких обладнані новими акумуляторними батареями, здатними працювати без світла 4-6 годин. Деякі станції також підключені до дизель-генераторів. Однак, можливість безперервного і швидкого зв’язку під час відключення електроенергії не гарантується.
Але попри підготовку мобільних операторів, у них є низка проблем. Одна з них — необхідність у значних інвестиціях для обладнання всіх базових станцій. Крім того, потрібен час для пошуку та встановлення необхідного енергообладнання, особливо за кордоном. Ще однією проблемою є те, що генератори не можна встановлювати на дахах, що створює труднощі для міських станцій. Час опрацювання заявок на збільшення потужності подачі електрики на станції також може бути тривалим. Крім того, необхідно збільшити кількість персоналу для обслуговування обладнання та стежити за його справністю.