Чому Трамп вирішив закрити федеральний департамент освіти: що відомо
21 Березня 18:47
Сьогодні, 21 березня, президент США Дональд Трамп під час церемонії у Білому домі, зібравши учнів та викладачів, підписав указ, який фактично покликаний ліквідувати федеральний Департамент освіти.
Таке рішення було частиною передвиборчих обіцянок Трампа, який обійняв посаду президента США два місяці тому.
Згідно з указом, більшість повноважень у галузі освіти передаються на рівень штатів та місцевих органів влади. Для остаточного закриття відомства потрібен спеціальний закон Конгресу, на що Трампу, ймовірно, не вистачить голосів.
Як зазначає Reuters, Трамп заявив:
“Ми повернемо освіту назад до штатів, де вона і має бути”, підкресливши, що це рішення правильне і повинно бути реалізоване якнайшвидше.
Користь від закриття федерального департаменту освіти США
Білий дім заявляє, що скасування департаменту покращить результати тестів учнів та дозволить зекономити кошти. Однак демократи та інші критики вважають, що цей крок ускладнить ситуацію для найбільш вразливих груп студентів.
Цей указ, який став останнім у серії рішень президента Трампа щодо радикальної реорганізації державних установ, був оприлюднений після того, як минулого тижня освітній департамент оголосив про звільнення майже половини своїх працівників.
Трамп, як і більшість республіканців, давно виступає за закриття Міністерства освіти, але для повного його скасування потрібно отримати схвалення Конгресу, що, за словами кореспондентів BBC у Вашингтоні, є малоймовірним.
Аргументи Трампа
Трамп заявив, що США витрачають більше грошей на освіту, ніж будь-яка інша країна, але при цьому американські учні “посідають останнє місце за успішністю”. Він зазначив, що Міністерство освіти не навчає людей, але утримує відділ зв’язків з громадськістю з понад 80 працівниками, що коштує понад 10 млн доларів на рік. В указі йдеться, що ліквідація міністерства дасть можливість дітям та їхнім родинам вирватися з системи, яка їх не підтримує, і що федеральна бюрократія в освіті не є ефективною.
Під час церемонії в Білому домі Трамп висловив похвалу Лінді Макмен, яку він раніше призначив очільницею Міністерства освіти, і висловив сподівання, що вона стане останнім міністром цієї установи. Крім того, Трамп пообіцяв знайти для неї іншу посаду в адміністрації.
Макмен оголосила про скорочення штату Міністерства освіти вдвічі після того, як вона почала виконувати свої обов’язки на початку березня.
Навіть якщо відомство не буде офіційно ліквідоване, адміністрація Трампа може зменшити його фінансування та чисельність працівників, як це сталося з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Підписаний в четвер указ не передбачає конкретних заходів.
Лінді Макмен пропонується вжити “необхідних заходів для сприяння закриттю” міністерства та передати його повноваження на рівень місцевих органів влади, при цьому гарантувати ефективне та безперебійне надання послуг, програм і пільг, на які покладаються американці.
“Ми повернемо освіту назад до штатів, де вона і має бути”, — підкреслив Трамп.
Тож закриття Міністерства освіти США може бути початком серйозної реформи, однак багато питань залишаються невизначеними, зокрема щодо фінансування та підтримки вразливих груп студентів.
Попри підтримку цієї ініціативи серед республіканців, для повної реалізації планів необхідне схвалення Конгресу, що може бути проблематичним. Трамп, як завжди, продовжує здійснювати амбітні зміни в уряді, але чи справді ліквідація федерального департаменту покращить ситуацію в освіті — це питання залишається відкритим.