Поки у Курській області тривають бої, у мережі з’явилось рішення Сумської районної ради про приєднання російських територій до складу України, Укрпошта планує відкривати відділення, а користувачі соцмереж вибухнули мемами на кшталт “Суджа за пів дня». Звісно, усе це жарти, втім, Комерсант український розібрався разом із соціальним психологом, що приховується за веселощами українців та бізнесу у таких нелегкий для країни час.
8 серпня, у ЗМІ з’явилась інформація про нібито приєднання російського міста Суджа та Суджанського району до Сумської області. Однак в районній раді розвінчали фейк.
“Сумська районна рада офіційно повідомляє, що в проєктах рішень та порядку денному ради немає проєкту відповідного рішення, це питання не входить до її компетенції”,
– йдеться в повідомленні райради.
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський натомість анонсував відкриття відділення у місті Суджа, що розташоване за 10 кілометрів від українського кордону. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. Каже усе заради якісної доставки посилок преси та письмової кореспонденції нашим героїчним ЗСУ та громадянам рф, звільненим від окупаційного режиму. Та навіть зазначив адресу — вул. Радянська 12, місто Суджа.
Щоправда, тут варто було б подумати і над новою назвою вулиці. Адже декомунізація в Україні триває.
Нова Пошта, своєю чергою, встигла зайняти ринок логістики у звільненій Суджі.
Разом з тим у статті в “Вікіпедії” про Суджу та Курськ з’явилася оновлена інформація. що це українські міста.
Ну і чому б не перейменувати саме місто Курськ, подумали українці. У мережі з’явилася нова назва — Укрск.
Що ховається за жартами та посмішкою українців?
Такий оптимізм наразі вкрай потрібен українцям та бізнесу, пояснює спеціально для соціальний та політичний психолог Олег Хомяк.
“На тлі багатьох проблем, які є в країні, це сприймається з ентузіазмом, це ситуативний варіант, коли є щось позитивне. Воно працюватиме в моменті, саме зараз. Через декілька днів, коли може завершитися цей процес, реакція буде інша»,
Олег Хомяк
У нашому житті вистачає зрад, тож перемоги, нехай і маленькі, надихають суспільство. Ба більше, на тлі не дуже хороших новин з фронту, захоплення російського міста — як ковток свіжого повітря, а такі емоції зараз нам потрібні, зазначає психолог. Ба більше, під жартами легше приховати пригнічений емоційний стан.
“Загальний стан українця — пригнічення. Не лише через війну, а й через економічне становище, ціни, мобілізацію, відключення електроенергії. Невідомо, що буде в майбутньому. І якась подія, яка дозволяє в один момент переживати гарні емоції, нам необхідна»,
Олег Хомяк
Втім, психолог зазначає, на довгострокову перспективу і подальший хороший настій точкові події не вплинуть. Заспокійливого не існує.
«Арестович» зараз не спрацює. Сьогодні у суспільстві наростає «зрада», яка стає звичкою для українців. Звідси відбувається маніпулювання масовою свідомістю, через скандали відвертається увага від чогось іншого»,
Олег Хомяк
Вочевидь, перелаштувати настрій українців в режим «перемоги» може допомогти лише сама перемога, більше успіхів наших бійців на фронті та ефективніше знищення ворога. Для цього рецепт один: відкинути режим «все пропало» і разом працювати над перемогою. А малелькі радощі та перемоги навчитися бачити у кожному дні.
Авторка: Анастасія Федор