Чіпи у центрі уваги: США вводять мита, Пд. Корея вливає у галузь гроші
15 Квітня 11:01
Президент США Дональд Трамп найближчими днями планує оголосити впровадження нових мит на імпорт напівпровідникових чипів. Ці заходи вдарять, перш за все, по азійських країнах, які є головними виоробниками чипів у світі, тож найактивніші із них уже почали готуватися до нової реальності, повідомляє Комерсант український.
Трамп і електроніка
Раніше з Білого дому надійшла інформація, що смартфони та комп’ютери не підпадатимуть під 125-відсоткові імпортні мита, запроваджені на китайські товари. Це особливо важливо для Apple, яка виробляє більшість своїх пристроїв саме в Китаї.
Однак Міністр торгівлі Говард Латнік підкреслив тимчасовий характер цих послаблень. За його словами, обмеження можуть бути поширені й на смартфони в залежності від результатів майбутніх розслідувань у сфері національної безпеки.
Трамп підтвердив, що його адміністрація розглядає можливість обмеження імпорту в усьому ланцюгу постачання електроніки. Президент США наголосив на пріоритетному завданні повернути виробництво чипів та електронних компонентів до США, але водночас запевнив, що уряд прагнутиме уникнути створення надмірних перешкод для бізнесу.
Сьогодні США, як і весь світ, імпортують чипи з Азії.

Загальний обсяг імпорту напівпровідників до США у 2023 році становив $25,4 млрд.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Південна Корея вкладається у галузь
Південна Корея першою серед цих держав оголосила про значні зміни у галузі напівпровідників, адже це її найголовніша галузь. Тому в Південній Кореї заявили про збільшення пакету держпідтримки стратегічної напівпровідникової галузі до 33 трильйонів вон (близько $23,25 млрд), що на чверть більше від торішніх вкладень. Про це йдеться у спільній заяві уряду, зокрема Міністерства торгівлі.
У Сеулі пояснили, що рішення ухвалене у відповідь на посилення міжнародної конкуренції, насамперед з боку китайських компаній, а також на тлі зростання політичної невизначеності у США.
Уряд також повідомив про розширення програми фінансової допомоги для виробників чіпів: до $14 млрд. Кошти мають допомогти компаніям витримати зростаючі глобальні витрати та зберегти конкурентоспроможність.
«Ми маємо адаптуватися до умов, які швидко змінюються, особливо в контексті можливої торговельної ескалації з боку США»,
— наголосив міністр фінансів Чхве Сан-мок після урядової наради у вівторок.
Напівпровідники – “хліб” Південної Кореї
Південна Корея залишається одним з провідних виробників чипів у світі, зокрема в сегменті пам’яті. У країні базуються такі гіганти, як Samsung Electronics і SK Hynix, які контролюють левову частку світового ринку DRAM та NAND. Водночас у сферах дизайну мікросхем та контрактного виробництва Корея дещо поступається конкурентам.
У 2024 році експорт напівпровідників із Південної Кореї сягнув $141,9 млрд, що становило 21% від загального експорту країни. Основні ринки збуту — Китай ($46,6 млрд) та США ($10,7 млрд).
Тому Чхве Сан-мок пообіцяв, що уряд Кореї не ескалуватиме торгову війну, а активно співпрацюватиме з Вашингтоном, щоб мінімізувати ризики для корейських виробників чіпів та біофармацевтики.
Минулого тижня Сеул також представив надзвичайні заходи підтримки автопрому, аби пом’якшити удар від потенційних американських тарифів. Пакет включає фінансову допомогу, податкові пільги та субсидії для стимулювання внутрішнього попиту. Крім того, уряд анонсував переговори зі США задля захисту галузі та пошуку нових ринків.