Чернівецька область першою в Україні реалізує проєкт “Шкільний Омбудсман”

29 Листопада 09:42

У Чернівцях відбулася перша Урочиста Академія Шкільних Омбудсманів, на якій представили 270 новообраних Шкільних Омбудсманів Буковини. Про цей захід та участь у ньому повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, інформує Комерсант український.

Проєкт “Шкільний Омбудсман” ініціював Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, а реалізує Представництво Омбудсмана у Чернівецькій області у взаємодії з Департаментом освіти і науки.

Як зазначає Дмитро Лубінець, на зустрічі він поділився зі своїми молодшими колегами і колежанками досвідом й секретами роботи Омбудсмана, а також з радістю відповів на запитання школярів.

У Департаменті освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації вважають, що шкільний омбудсман має стати голосом кожного учня, гарантом справедливості та рівності у шкільній спільноті. Вони мають об’єднувати учнів, допомагати вирішувати конфлікти, протидіяти булінгу, підтримувати атмосферу взаємоповаги та довіри у закладі освіти.

За словами Дмитра Лубінця, у планах впроваджувати проєкт “Шкільний Омбудсман” у кожну школу, у кожній області України.

Хто ж такий Шкільний Омбудсман

Це незалежний та неупереджений представник учнівського самоврядування, якого обрали для захисту прав учнів та представлення їх інтересів, забезпечення дотримання принципів справедливості, рівності, недискримінації та безпеки в закладі освіти.

Він є посередником між учнями, вчителями, адміністрацією закладу освіти, батьківською спільнотою.

Шкільний Омбудсман представляє інтереси учнів у вирішенні конфліктних ситуацій, виступає на шкільних зборах та засіданнях, ініціює розслідування випадків порушення прав учнів перед адміністрацією закладу освіти, бере участь у засіданнях Ради закладу освіти.

Шкільний Омбудсман підзвітний адміністрації закладу освіти, учнівському та батьківському самоврядуванню та підконтрольний керівнику закладу освіту.

Василевич Сергій
Редактор