Чарівна ніч над “Вернадським”: українські полярники показали місячне гало і перламутрові хмари
18 Жовтня 14:11Полярники Української антарктичної експедиції (УАЕ) на станції “Академік Вернадський” стали свідками унікальних атмосферних явищ — місячного гало та нічних перламутрових хмар. Метеоролог 29-ї УАЕ Сергій Якущенко зафіксував ці моменти на фото, передає Комерсант український
Гало, що утворюється завдяки крижаним кристалам у перисто-шаруватих хмарах, створило навколо Місяця райдужне кільце. Це явище можна спостерігати не лише навколо сонячного світла, але й місячного, як це сталося над “Вернадським”.
Додатково полярники зафіксували перламутрові хмари — рідкісне явище, яке відображає різнокольорові переливи завдяки заломленню світла у кристалах льоду в стратосфері. Зазвичай ці хмари підсвічуються сонцем, але цієї ночі їх підсвітив місяць, створюючи неймовірні кольорові ефекти.
Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” не вперше радують українців унікальним контентом з Антарктиди. Так, у цьому році вони документували зустріч із фінвалом, знайшли пару пінгвінів, яка звела гніздо на висоті 300 метрів і показали, як стрибає горбатий кит.