Битва за «Епікур»: «Володимир-Волинська птахофабрика» спростувала заяви Олексія Коваленка
30 Листопада 00:32Група компаній «Володимир-Волинська птахофабрика» виступила із заявою щодо поширення недостовірної інформації про їхнього колишнього співробітника Олексія Коваленка. Компанія назвала ці дані маніпулятивними і спрямованими на дискредитацію, повідомляє Комерсант український
Зазначимо, раніше Коваленко звинуватив Добкіних у спробі захоплення активів.
За словами Коваленка, Добкіни мають по 33% акцій компанії та оголосили про збори акціонерів, на яких має розглядатися питання про укладення значних правочинів з банком “Південний”.
«Для мене такий пункт в порядку денному означає, що це може стати фінальним акордом у захопленні Добкіними одного зі стратегічних виробництв в Україні. Як це може виглядати: підприємства не розраховуються за боргами, банк забирає в заставу активи і виставляє їх на торги. Можна з одного разу вгадати, хто їх виграє»,
— заявив Коваленко.
У заяві компанія наголошує, що ці дані є маніпулятивними і спрямованими на дискредитацію підприємства, яке стабільно працює навіть у складний для країни час.
Коваленко: менеджер, а не власник
В офіційній заяві компанія підкреслила, що Олексій Коваленко ніколи не був власником чи співвласником підприємства. Його роль обмежувалася посадою менеджера за контрактом до березня 2021 року.
«Олексій Коваленко ніколи не був власником чи співвласником групи компаній. Його єдиний статус в підприємстві — найманий менеджер, який працював за контрактом до березня 2021 року. Він також ніколи не володів часткою в 34% у групі компаній «Володимир-Волинська птахофабрика», про що свідчать відкриті дані державних реєстрів і статутні документи. На даний час Олексій Коваленко не має жодного відношення до групи компаній», — зазначають у птахофабриці.
Підприємство також наголошує, що власниками компанії є Дмитро Добкін та члени його родини.
«Власниками групи компаній «Володимир-Волинська птахофабрика» були і є – Дмитро Добкін та члени його родини, які після початку війни не покинули країну, а залишились разом з підприємством та його трудовим колективом працювати. Водночас продовжують, не дивлячись на війну, інвестувати в розвиток та модернізацію підприємства. На даний час вже профінансували понад 1,6 млрд грн, про що ми зможемо додатково розповісти згодом, після повної реалізації проєкту», — повідомили у компанії.
Судові справи і борги
У компанії заявляють, що Коваленко заборгував 25,2 млн грн підприємству «Луцька аграрна компанія». Ці кошти він отримав у 2017 році за договором позики для реалізації власних проєктів.
«На початок 2021 року Коваленко заборгував ТОВ «Луцька аграрна компанія» 25,2 млн грн, які позичив на власні проєкти у компанії за письмовим договором у 2017 році. В кінці 2020 року закінчився строк дії договору позики, а Коваленко Олексій відмовився добровільно повертати отримані гроші підприємству. Тому суди, включно з Верховним судом постановили рішення про стягнення даного боргу», — нагадують у птахофабриці.
Однак, за даними підприємства, у 2023 році Коваленко спробував уникнути відповідальності через процедуру банкрутства, створивши фіктивного кредитора на 30 млн грн.
«З цією метою він створив собі штучного кредитора на 30 млн грн, який за задумом Коваленка повинен був забезпечити списання боргів, переоформлення майна та інші дії на користь Коваленка в рамках банкрутства. Але суди, в тому числі Верховний суд, у жовтні 2024 року визнали дані дії Коваленка О. незаконними та скасували фіктивний борг», — додають у компанії.
У птахофабриці стверджують, що замість того, щоб виконати судові рішення і повернути борги, Коваленко залишив Україну.
«Будучи усім відомий як «напівпрофесійний спортсмен» «тріатлоніст» «марафонець» у 2022 році, використовуючи довідки про непридатність до військової служби Мукачівського ВЛК та ТЦК, він виїхав з України (інформація із листа 6-го прикордонного волинського загону Державної прикордонної служби України). Сьогодні Олексій Коваленко проживає у передмісті Барселони в Іспанії та, з почуття ймовірно особистої образи, організовує інформаційні атаки на компанії, перед якими має невиконані фінансові зобов’язання», — зазначили в заяві.
Компанія стабільно працює
Попри інформаційні атаки, «Володимир-Волинська птахофабрика» продовжує стабільно працювати.
«Національний бюджет з початку 2022 року по сьогодні отримав від групи компаній податків на суму більше як 767 млн грн, що забезпечило вагому підтримку економіки України під час війни, продовжується будівництво нових виробничих потужностей», — повідомляє компанія.
Також підприємство бере участь у волонтерських ініціативах і підтримує мобілізованих співробітників.
Компанія закликає журналістів критично ставитися до заяв, які поширює Коваленко.
«Ми закликаємо журналістів критично сприймати заяви від Коваленка Олексія, які не підтверджуються жодними фактами. Наша група компаній, як і раніше, орієнтована на розвиток і підтримку України. Ми відкриті до діалогу для правдивої подачі інформації», — наголошують у птахофабриці.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Історія конфлікту
Співвласником птахофабрики разом із Коваленком був харківський бізнесмен Марк Добкін. Після його смерти активи, а згодом і бренд «Епікур», перейшли у власність його синів — Михайла та Дмитра Добкіних.
У лютому 2022 року Коваленко оголосив про анулювання ліцензії на використання торгової марки «Епікур» та зняття продукції бренду з продажу. Причиною такого кроку він назвав антиукраїнську позицію Михайла Добкіна.
Втім, продукція скоро повернулася на прилавки, уже з новим брендуванням, знаком «Володимир-Волинської птахофабрики», але й зі словом “Епікур”. Добкіни подали заявку на реєстрацію нової торгівельної марки, а прокуратура навіть відкрила кримінальне провадження за незаконне використання торгової марки.
Конфлікт навколо підприємства і торгової марки, у тому числі й судовий, триває.