Був довіреною особою Зеленського: що відомо про нардепа Шевченка, якого підозрюють у держзраді (відео)
14 Листопада 17:01Державне бюро розслідування (ДБР) 14 листопада повідомило народному депутатові підозру у державній зраді. Про це повідомляє Комерсант український із посиланням на офіційний Telegram-канал ДБР.
Як підтвердила комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза, депутат почав шкодити обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення рф.
Так, у 2021 році він публікував недостовірну інформацію щодо відсутності загрози повномасштабного вторгнення російської федерації з території республіки Білорусь.
Слідчі також встановили його контакти з представниками посольства республіки Білорусь після того, як він у вересні 2020 року з прапором цієї країни зайшов на трибуну парламенту.
Депутат записував програми на власних каналах, давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам. Після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ на території рф з метою створення на території країни агресора суспільної позиції, що це офіційна позиція представника української влади. У програмах депутат поширював інформацію, яка утверджувала в масовій свідомості думку про те, що начебто українська влада довела країну до повного краху, втрати територій та людей, та неспроможна досягти миру. Також нардеп нав’язував думку, що Україна вже не здатна перемогти та повинна йти на переговори з росією на будь-яких умовах.
Він також поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію західних партнерів та європейських цінностей.
За інформацією слідства, за протекцією самопроголошеного президента Білорусі депутат та його близькі родичі вели активний бізнес з представниками цієї країни, у тому числі на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами вони завозили його в Україну через іншу європейську країну й продавали набагато дорожче.
«Режим сприяння» з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тис. євро. Решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.
Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів США.
Зауважимо, що у ДБР не називають прізвище та ім’я народного депутата, якого підозрюють у держзраді. Але ЗМІ пишуть про те, що йдеться про Євгенія Шевченка.
Якщо провину політика доведуть, йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Тим часом у Головному управлінні розвідки заявили, що нардеп Шевченко, який закликав президента України Володимира Зеленського до перемовин з росією, не є їхнім співробітником. У розвідці вважають, що такі дії мають отримати адекватну оцінку з боку компетентних органів.
“Вказана особа — не співробітник ГУР”, – сказав представник відомства Андрій Юсов.
Він також додав, що будь-який крок в бік виправдання окупанта, спроби перекладання відповідальності з агресора на жертву є очевидним підігріванням ворогу.
Що відомо про народного депутата Євгенія Шевченка
Народився у 1972 році. Закінчив Класичний приватний університет (м.Запоріжжя), кваліфікація “юрист”. Підприємець. Обіймав керівні посади в компаніях “Eurocape New Energy”, “ECE Projektmanagement G.m.b.H”, “Агросталь”, “Цветмет”. Раніше працював електриком у колгоспі.
У 2012 році балотувався до Верховної Ради 7 скликання за округом №75 (м.Запоріжжя) як самовисуванець.
У 2014 році балотувався до Верховної Ради 8 скликання від партії “Воля” за округом №210 (м. Прилуки Чернігівської області).
Був довіреною особою кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського на виборах 2019 року.
У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №76 (Запорізька область) як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань економічного розвитку. Згідно з аналітикою руху ЧЕСНО за 2019 рік Шевченко став лідером серед нардепів Запоріжжя за кількістю поданих правок до законодавчих актів.
Також Шевченко був частим гостем телеефірів каналу кума Путіна Медведчука – “112”. У жовтні 2019 року Шевченко взяв участь у пропагандистській передачі на російському “1 каналі”, де розповів, які погані в Україні націоналісти.
У червні 2020 поставив свій підпис під постановою про звільнення Авакова з посту міністра внутрішніх справ.
У серпні 2020-го Шевченко привітав незаконно обраного президента Білорусі з переобранням та закликав білорусів пробачити Александру Лукашенку його “гріхи та злочини”.
20 квітня 2021 року поїхав на зустріч до самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка. Згодом заступник глави фракції Слуга народу Олександр Корнієнко заявив, що поїздка була власною ініціативою Євгена, а представники партії вимагатимуть пояснень. У Мінську заявляв, що третина українців хочуть бачити своїм президентом Лукашенка.
23 травня 2021 року, коли у Білорусі примусово посадили літак “Ryanair” і затримали опозиціонера Романа Протасевіча, Шевченко похвалив Лукашенка.
24 травня 2021 року фракція “Слуга Народу” заявила про виключення Шевченка зі свого складу.
7 березня 2022 року, після початку війни з РФ, при спробі перетину кордону з Польщею Служба безпеки України затримала народного депутата Євгенія Шевченка.
З 24 лютого по 1 червня 2022 року, згідно з аналітикою Руху ЧЕСНО, пропустив всі засідання Ради під час війни, щодо яких є дані.
У липні 2022 вперше з’явився у ВРУ, у несанкціонованому однострої ЗСУ. Нардепи від Європейської солідарності та ексколеги депутата зі Слуги народу змусили Євгенія Шевченка залишити сесійну залу.
Згідно з аналітикою Руху ЧЕСНО, Євгеній Шевченко увійшов до списку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради 9 скликання. За даними дослідження Євгеній Шевченко пропустив 53% голосувань в проміжку від початку 2022 року і до травня 2023 року. На додачу у депутатській групі Відновлення України, до якої входить нардеп, найбільший відсоток прогульників серед парламентарів. Того ж року Євгеній Шевченко голосував проти законопроєкту щодо заборони УПЦ (МП).
Також він заявив, що написав листа Дональду Трампу і Джей Де Венсу щодо сприяння у припиненні авторитаризму та диктатури в політичному житті України.