Бути чи не бути: коли та за яких умов Білий дім може ввести пекельні санкції проти росії
5 Червня 16:00
Спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог повідомив, що Сполучені Штати вже підготували новий пакет санкцій проти російської федерації.
«Я мав розмову з сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом на минулих вихідних і переконаний, що санкційний пакет вже готовий. Документ має назву “Акт про санкції проти росії 2025”, і, наскільки мені відомо, Грем уже завершив його підготовку та готовий представити публічно. Це досить серйозні заходи»,
— розповів Келлог в ефірі телеканалу Fox News.
Законопроєкт був ініційований сенаторами Ліндсі Гремом (республіканець) і Річардом Блюменталем (демократ із Коннектикуту). У ньому передбачається встановлення 500% тарифів на імпорт із держав, які продовжують купувати російські енергоресурси — нафту, газ, уран та інші товари.
Під час брифінгу 3 червня речниця Білого дому Керолайн Левітт заявила, що Президент США Дональд Трамп у цілому підтримує зусилля з мирного врегулювання війни в Україні, однак, у разі необхідності, готовий вжити додаткових санкційних заходів проти Москви.
Коли та за яких умов США можуть ввести санкції проти росії – розбирає «Комерсант Український».
Між внутрішньою боротьбою і зовнішньою політикою
Президент США Дональд Трамп не демонструє готовності до рішучих дій проти росії, а законопроєкт про санкції має радше політичний, ніж практичний характер. Про це в коментарі заявив політолог Володимир Фесенко. А коментуючи заяву речниці Білого дому Керолайн Левітт щодо ймовірності санкцій проти рф, експерт зауважив, що справжнє значення мають лише особисті заяви Дональда Трампа.
За словами Фесенка, нестабільна поведінка Трампа у соціальних мережах — наприклад, публікація, видалення і повторне повернення посту про росію — є відображенням суперечностей у його найближчому оточенні.
«Хтось це називає так, що таргани в голові у Трампа між собою воюють, а насправді йде боротьба людей в оточенні. Одні йому кажуть: треба зараз тиснути на росію, зокрема й санкціями. Інші — що це зруйнує переговорний процес»,
— зазначив експерт.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Сигнал від Трампа: санкцій поки не буде
Фесенко переконаний, що зміст допису Трампа й інформація про його розмову з президентом рф Володимиром Путіним свідчать про відсутність намірів посилювати тиск, зокрема, санкційний, на Москву.
«Для мене це чіткий сигнал: не варто очікувати жорсткого тиску на росію, як мінімум, найближчим часом»,
— сказав він.
Щодо законопроєкту про санкції проти росії, Фесенко підкреслив: навіть у разі його ухвалення застосування санкцій залишатиметься виключно у компетенції президента США. Ба більше, у документі передбачено певні умови для запуску санкційного механізму.
«Санкції може ввести лише Трамп. Навіть якщо цей законопроєкт буде ухвалений, він може бути задіяний лише Трампом. Там є умови, зокрема, якщо росія відмовиться від переговорів. А росія від переговорів не відмовляється»,
— додав він.
Політолог закликає не переоцінювати значення заяв і документів, які можуть мати радше політичний, ніж практичний ефект.
«Я б не поспішав робити висновки і видавати бажане за дійсне»,
— резюмував Фесенко.
Що відомо про законопроєкт у Сенаті США
1 квітня видання The Washington Times повідомило, що до американського Сенату було подано документ, який передбачає нові санкції проти росії. Зокрема, йдеться про можливе запровадження 500% мит на імпорт із країн, які продовжують вести торгівлю з рф, зокрема в галузі енергетики.
Ці заходи спрямовані на посилення економічного тиску на російську федерацію та створення додаткових бар’єрів для держав, що підтримують її енергетичну торгівлю.
Авторами ініціативи виступили сенатори Ліндсі Грем та Річард Блюменталь. У травні стало відомо, що понад 70 сенаторів зі 100 підтримують цей законопроєкт.
Під час засідання комітету з міжнародних справ 20 травня Держсекретар США Марко Рубіо зазначив, що додаткові санкції можуть спонукати росію відмовитися від переговорів щодо припинення бойових дій.
Водночас сенатор Грем підкреслив, що в разі відсутності прогресу в мирних переговорах Сенат готовий винести законопроєкт на голосування. 27 травня у своїй колонці у The Wall Street Journal він знову наголосив на необхідності введення 500% тарифів для країн, що продовжують купувати російські енергоносії.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко