Бутафор, пастижер і халвомісильник: ТОП-7 рідкісних професій в Україні
11 Лютого 06:22
На ринку праці України 2024 року найбільш затребуваними залишаються робітничі професії: будівельники, електрики, сантехніки, зварювальники, швачки та інші фахівці з кваліфікованою підготовкою. Деякі з них настільки унікальні, що за весь рік на них з’являється лише одна-дві вакансії. Про це повідомили у пресслужбі Державної служби зайнятості, назвав найрідкісніші професії на ринку праці у 2024 році, інформує Комерсант український
До таких професій належать, наприклад, чистильник димоходів, сортувальник немитої вовни чи годинникар міської ратуші. Проте є ще більш екзотичні спеціальності, які зустрічаються вкрай рідко.
Пропонуємо ознайомитися з ТОП-7 унікальних професій, що потребують виняткових навичок і знань.
Апаратник вирощування дріжджів
За минулий рік було зафіксовано всього 12 запитів на цю професію. Завданням апаратника є контроль за процесом вирощування дріжджів: він стежить за температурою та вологістю середовища, відбирає та завантажує дріжджі у бродильні чани. Саме ці спеціалісти забезпечують виробництво дріжджів для хлібопекарської промисловості та інших харчових галузей.
Настроювач піаніно та роялів
Минулого року в центрах зайнятості з’явилося лише 5 вакансій для фахівців, здатних точно налаштовувати музичні інструменти. Настроювачі не лише коригують висоту тону відповідно до камертона, а й ремонтують піаніно і роялі.
У піаніно та роялів 10 тис деталей і настроювач має розуміти як працює кожна з них. Ще в обов’язки такого спеціаліста входить усунення дефектів, реставрація, тому настроювач – ще і «лікар» музичних інструментів.
Халвомісильник
Це майстер, який спеціалізується на приготуванні традиційних східних ласощів – халви. Минулого року було відкрито всього 4 вакансії для таких фахівців.
Ця професія об’єднує спеціалістів, які готують східні десерти з горіхів та цукру. Саме вони регулюють процес замішування білкової, горіхової та карамельної маси, стежать за витягуванням ниток халви та створенням її шарувато-волокнистої структури. Найменше відхилення у технології може змінити смак і якість халви.
Натурник
Також у 2024 році було всього 4 вакансії для цієї незвичної професії. Натурники позують для художників, скульпторів та фотографів.
Роботодавці висувають до них особливі вимоги: натурник повинен мати виражену фізично-пластичну будову тіла, мімічний вираз обличчя, вміти демонструвати поставлені пози в одязі та в оголеному вигляді, бути гнучкими і пластичними та ключове – стояти нерухомо по кілька годин, тому ця робота – для дійсно витривалих.
Бутафор
Лише 3 вакансії на рік – настільки рідкісна ця професія. Бутафори створюють муляжі предметів для театрів, кіно, магазинних вітрин та студій. Вони працюють з різними матеріалами, імітуючи текстуру, колір і форму реальних об’єктів.
Пастижер
В Україні було зафіксовано лише 2 запити на таких спеціалістів у 2024 році. Пастижери виготовляють перуки, вуса, бороди та інші аксесуари для театральних постановок, кіно та модної індустрії. Вони допомагають акторам перевтілюватися в історичних персонажів або фантастичних істот.
Ембріолог
Минулого року в Україні з’явилася лише одна вакансія для ембріолога – спеціаліста у сфері репродуктивної медицини. Ці фахівці працюють у лабораторіях, допомагаючи подружнім парам стати батьками. Це не лише складна, а й надзвичайно відповідальна професія, що вимагає глибоких знань у біології та медицині.