Британський суд визнав зітхання керівника на роботі проявом дискримінації

23 Травня 09:09

Трудовий трибунал Великої Британії встановив, що зітхання та демонстративні видихи керівника на адресу підлеглого можуть становити дискримінацію за ознакою інвалідності. Рішення винесено за результатами розгляду позову програміста Роберта Вотсона проти технологічної компанії Roke Manor Research, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на The Guardian.

Вотсон, у якого діагностовано синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ), звинуватив свого технічного керівника у дискримінаційній поведінці. За матеріалами справи, після того як працівник взяв чотириденний лікарняний у зв’язку з призначенням медикаментозного лікування, його безпосередній керівник почав виражати незадоволення його роботою невербальними способами.

“Керівник ставив під сумнів робочий графік Вотсона, критикував його робочі звички та час, проведений за робочим столом, а також виражав фрустрацію через зітхання та демонстративні видихи”,

— зазначається у матеріалах трибуналу.

Суддя Кетрін Райнер підкреслила, що прояви фрустрації керівника були пов’язані з особливостями, які випливають з інвалідності працівника — проблемами з пунктуальністю та концентрацією.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

“Якби компанія вчасно визначила необхідні пристосування для працівника та надала підтримку як йому, так і керівнику проєкту, цієї дискримінації можна було б уникнути”,

— зазначила вона.

Програміст працював у компанії з серпня 2020 року, однак діагноз СДУГ отримав лише у листопаді 2022-го. Після конфлікту з керівництвом він пішов на лікарняний через стрес, пов’язаний з роботою, у лютому 2023 року і більше не повертався. Позов про дискримінацію подав у травні 2023-го, а звільнений був у січні 2024 року.

Компанія Roke Manor Research, відома як розробник системи відстеження м’яча Hawk-Eye, що використовується на Вімблдоні та інших спортивних змаганнях, тепер має виплатити Вотсону компенсацію. Розмір відшкодування буде визначено пізніше.

Рішення британського трибуналу створює прецедент щодо розширеного тлумачення дискримінаційної поведінки на робочому місці, яка тепер включає невербальні прояви незадоволення з боку керівництва.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз