Британія почне робити людям ін’єкцію, яка лікує 15 видів раку
20 Травня 10:58
Велика Британія стала першою країною в Європі, яка пропонує пацієнтам з раком ін’єкційну форму імунотерапевтичного препарату ніволумаб, відомого комерційно як Opdivo. Про це повідомила служба охорони здоров’я Англії (NHS England), інформує «Комерсант Український» з посиланням на The Guardian.
До 15 000 осіб можуть отримати ніволумаб у формі ін’єкцій для лікування 15 видів раку.
Це перша у Європі медична система, яка пропонує пацієнтам ін’єкційну форму препарату nivolumab (торгова назва — Opdivo) як альтернативу крапельному введенню, що зазвичай триває до години. Натомість нова ін’єкція вводиться лише за 3–5 хвилин.
Лікування 15 видів раку
Препарат показаний для лікування 15 різних типів раку, серед яких:
- рак легенів
- колоректальний рак
- рак нирки
- рак сечового міхура
- рак стравоходу
- меланома
- онкопатології голови та шиї
Nivolumab діє як імунотерапевтичний засіб, що допомагає імунній системі виявляти та знищувати ракові клітини. Він блокує сигнали, які надсилають пухлини, щоб “відключити” Т-клітини — основні клітини імунної відповіді. Препарат зв’язується з білком PD-1 (programmed death-1) на поверхні Т-клітин, запобігаючи вимкненню їх активності.
Менше часу — більше пацієнтів
Згідно з повідомленням NHS England, пацієнти зазвичай отримують імунотерапію раз на два тижні або раз на місяць, тому перехід на ін’єкції дозволить зекономити понад рік лікувального часу в масштабах системи.
«Імунотерапія вже стала величезним проривом для багатьох пацієнтів NHS із раком, а можливість вводити препарат за лічені хвилини значно спростить процес. Це дозволить командам лікувати ще більше людей і звільнити ресурси лікарень», — зазначив професор Пітер Джонсон, національний директор NHS з онкології.
Без додаткових витрат для NHS
Препарат у формі ін’єкції не коштуватиме більше, ніж традиційна інфузія, завдяки угоді між NHS England і виробником Bristol Myers Squibb.
Очікується, що щомісяця близько 1 200 пацієнтів отримуватимуть імунотерапію у новій формі. NHS прогнозує, що більшість нових пацієнтів також отримуватимуть саме ін’єкційний варіант.
Експерти стверджують, що ця інновація підкреслює перспективу “золотого віку” у дослідженні раку, і зараз уряд під тиском, щоб підтримати подальшу реформу та інвестиції через свій майбутній національний план боротьби з раком.
Насер Турабі, директор з доказової бази та впровадження в Cancer Research UK, назвав цю зміну важливою інновацією:
“Такі нововведення будуть життєво необхідні для більш швидкого та ефективного лікування онкохворих. Ми живемо у “золотий час” онкологічних досліджень, і важливо, щоб система охорони здоров’я адаптувалась до новітніх технологій. Уряд має шанс розвинути цей успіх у майбутньому національному плані боротьби з раком в Англії. Потрібні інвестиції та реформи, аби пацієнти отримували передові методи лікування якомога швидше”
Зазначимо, що американський фармацевтичний гігант Pfizer Inc. уклав рекордну угоду з китайською компанією 3SBio Inc., погодившись сплатити $1,25 мільярда авансом за ліцензію на розробку й комерціалізацію експериментального онкопрепарату.