БПЛА-перехоплювачів стане більше: українські компанії домінували на тендерах Коаліції дронів
22 Листопада 2024 16:08
Українські виробники вперше брали участь у серії міжнародних тендерів на виробництво вдосконалених FPV-дронів з автономними функціями й стійким зв’язком, а також дронів-перехоплювачів. Про це повідомили у Міністерстві оборони, інформує «Комерсант Український».
Як наголосили в оборонному відомстві, за кількістю заявок на виробництво дронів-перехоплювачів українські виробники БПЛА стали першими – загалом подавши 32% від загальної кількості. А що стосується вдосконалених FPV-дронів, то тут українські компанії були другими – вони подали 26% пропозицій.
Прийом заявок на виробництво вдосконалених FPV-дронів завершився у жовтні. Збір пропозицій щодо створення дронів-перехоплювачів закінчився 11 листопада. Компанії, що переможуть у тендерах Коаліції дронів, отримають замовлення на безпілотники, які тестуватимуться і оцінюватимуться. Якщо їхні розробки продемонструють хороші результати на цьому етапі, то плануються більш об’ємні замовлення на FPV-дрони від виробників-переможців.

Як працює Коаліція дронів
Це об’єднання було створене у лютому 2024 року під час 19-ї зустрічі у форматі Рамштайн. Ініціатива була запропонована Латвією та координується спільно з Великою Британією. Наразі в Коаліцію дронів входять 16 країн-партнерів.
Україна вже отримала тисячі дронів в рамках ініціативи. Очікується, що на кошти, вже акумульовані Коаліцією на спільні закупівлі – а це 71 мільйон євро, буде придбано та поставлено ще від 20 000 до 30 000 дронів.
Фінансова підтримка виробників дронів в Україні
Представники Міноборони обговорили з народними депутатами ефективність розробки та впровадження програм пільгового фінансування та портфельних гарантій для розвитку українського оборонно-промислового комплексу.
Це саме те, що має прискорити локалізацію та збільшити масштаби виробництва, зокрема дронів-діпстрайків, БПЛА, засобів РЕБ і роботизованих комплексів.

На 2024–2025 роки вже законтрактовано понад 90 млрд грн: 55% на далекобійні дрони, 37% на інші БПЛА, 6% на РЕБ і 2% на роботизовані комплекси. Як наголошують у Міноборони, такий підхід дозволить ще ефективніше забезпечувати ЗСУ сучасною технікою.