BP відкладає енергетичний перехід і повертається до нафти й газу

8 Жовтня 09:32

Британська нафтогазова компанія BP (British Petroleum) відмовилася від цілі скоротити видобуток нафти та газу до 2030 року. Це рішення є частиною перегляду стратегії енергетичного переходу компанії під керівництвом нового генерального директора Мюррея Окінклосса. Про це повідомила агенція Reuters, передає Комерсант українськийКомерсант Український

У 2020 році BP представила одну з найамбітніших стратегій у галузі, плануючи скоротити видобуток нафти на 40% і водночас стрімко збільшити виробництво відновлюваної енергії до 2030 року. Однак у лютому 2023 року компанія вже зменшила цю мету до 25% скорочення, що означало б виробництво 2 мільйонів барелів на день на кінець десятиліття.

Тепер, за інформацією трьох джерел Reuters, знайомих із ситуацією, BP повністю відмовляється від цієї мети. Натомість компанія планує нові інвестиції на Близькому Сході та в Мексиканській затоці для збільшення видобутку нафти і газу.

Окінклосс, який обійняв посаду генерального директора в січні 2024 року, намагається відновити довіру інвесторів та підвищити курс акцій BP, який відстає від конкурентів. Він дистанціювався від підходу свого попередника Бернарда Луні, зосередившись на прибутковості та інвестиціях у найприбутковіші напрямки бізнесу, передусім у нафту і газ.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Компанія продовжує дотримуватися мети досягнення нульових викидів до 2050 року, але змінює свій підхід до короткострокових цілей. Очікується, що Окінклосс представить оновлену стратегію, включаючи відмову від цілі виробництва на 2030 рік, на зустрічі з інвесторами у лютому.

BP веде переговори про інвестиції в три нові проєкти в Іраку, включаючи родовище Маджнун. Компанія також розглядає можливість інвестування в розробку родовищ у Кувейті. У Мексиканській затоці BP планує розробку складного родовища Каскіда та розглядає можливість розробки родовища Тібер.

Крім того, компанія може розглянути придбання активів у сланцевому басейні Перміан для розширення свого бізнесу в США.

Протягом останніх місяців BP призупинила інвестиції в нові офшорні вітрові та біопаливні проєкти та скоротила кількість проєктів з низьковуглецевим воднем з 30 до 10. Тим не менш, BP придбала решту 50% у своєму спільному підприємстві Lightsource BP, що займається сонячною енергією, а також 50% акцій у бразильському біопаливному бізнесі Bunge.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор