Bloomberg розкрив деталі 18-го пакета санкцій ЄС проти РФ

25 Травня 04:02

Європейський Союз розглядає у межах нового пакета санкцій проти Росії можливість відключення ще понад 20 російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT, а також зниження граничних цін на російську нафту та запровадження заборони на використання газопроводів “Північний потік” і “Північний потік-2”.

Про це у суботу, 24 травня, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на поінформовані джерела. Ці обмеження мають посилити тиск на Москву з метою змусити її припинити її агресивну війну проти України, йдеться в публікації, передає “Комерсант Український” «Комерсант Український».

Як зазначають автори статті, органи ЄС наразі проводять консультації з державами-членами на цю тему. Однак рішення про те, коли саме можуть бути запроваджені такі обмеження, поки що не ухвалено. Санкції ЄС мають бути схвалені всіма членами Євросоюзу, тож їхній зміст може зазнати змін до того, як їх офіційно запропонують запровадити чи погоджувати, пояснює інформагентство.

Можливі нові санкції ЄС щодо Росії

ЄС також розглядає можливість запровадження додаткових заборон на проведення грошових переказів щодо приблизно двох десятків банків та нових торговельних обмежень на суму близько 2,5 мільярдів євро, розповіли анонімні джерела Bloomberg. Метою цих заходів є подальше скорочення доходів Росії та позбавлення її змоги отримувати технології, що необхідні для виробництва зброї.

Інша тема обговорення наступного пакета санкцій – план запропонувати “Великій сімці” (G7) знизити граничну ціну на російську нафту до 45 доларів за барель. Наразі стеля цін на нафту з РФ становить 60 доларів за барель.

У комюніке, оприлюдненому 22 травня за підсумками зустрічі міністрів фінансів країн-членів “Великої сімки” у канадському місті Банфі, йдеться, що ці сім країн готові посилити санкції щодо Росії, якщо та не співпрацюватиме щодо встановлення перемир’я в Україні. Однак досягти угоди щодо зниження граничної ціни на російську нафту міністрам не вдалося, нагадує Bloomberg.

Водночас ЄС збирається розширити санкції щодо так званого “тіньового флоту” РФ і розглядає можливість запровадження додаткових обмежень щодо кредиторів, які, на думку експертів, допомагають Москві продовжувати війну, наводять журналісти слова своїх співрозмовників. Об’єктом нових обмежень ЄС у рамках 18-го пакету санкцій, що готується, може стати також Російський фонд прямих інвестицій, випливає з повідомлення.

Заплановані санкції щодо “Північних потоків”

Як наголошують автори, плани Єврокомісії запровадити санкції проти газопроводів “Північний потік” і “Північний потік-2”, щоб не допустити їхнього відродження Росією за участю США, підтримав канцлер ФРН Фрідріх Мерц.

Раніше британське ділове видання Financial Times писало з посиланням на неназвані обізнані джерела, що санкції ЄС, що нині розробляються, будуть спрямовані проти Nord Stream 2 AG – зареєстрованої в Швейцарії компанії-власника трубопроводу, – а також проти будь-яких інших компаній (російських чи неросійських), необхідних для його відновлення та експлуатації.

“Ці санкції додадуть ваги позиції Європи, яка не бажає повернення постачання газу російськими трубопроводами в значному обсязі, – зазначає Bloomberg. – Заборона також захистить Берлін від можливого тиску з боку США або Росії. Крім того, блок (Євросоюз. – Ред.) планує поступово відмовитися від російського викопного палива до кінця 2027 року”.

Анна Ткаченко
Редактор

Читають зараз