ПРО і сотні БТРів з Італії: Європа посилює оборону України-2025

Італія передає Україні 11-й пакет допомоги. Про нову допомогу заявили Данія, Швеція, Бельгія та Польща.
Значить, ЄС усвідомив, що США будуть максимально затягувати переговори, щоб не штовхати Москву все глибше в обійми Пекіна. І все лежить на європейських плечах.
Пакет
Основне в ньому – третя батарея ПРО SAMP/T MAMBA. Це захист міст від ударів малої балістики – ключове завдання для зупинки кремлівського наступу 2025 року.
Друге – це 400 БТР М-113 в італійській модернізації.
Це машина з додатковим бронюванням, з відкритою баштою, з якої можна працювати не лише великокаліберним кулеметом, а й 40 мм гранатометом, робоча конячка і для маневрених груп, і для штурмів, і логістики по бездоріжжю.

Механізація – це ключовий становий хребет армії. Незважаючи на дрони та третій вимір, піхота займає території та контролює їх.
Тому завжди треба мати можливість підвезти б\к, провести санітарну евакуацію, швидко перемістити ту саму 105 мм гаубицю на мережу стаціонарних позицій.
Ідеться про оперативний рівень постачання, близько 13 батальйонних груп. Можливо менше, бо щось із цього іде на запчастини, але не набагато.
Звісно, боєприпаси — і до 105 мм гірських гармат, які йшли в частини НГУ, і “кабанчики” до більш ніж сотні “Паладинів” 155 мм.
Крім того, вказані потужності супутникового угруповання, але неясно про що йдеться – зв’язок, розвідку чи все одразу.
ЄС позбавлятиметься залежності від США в цьому сегменті — перепадатиме, щось і нам, у вигляді супутникових годин та потужностей аналітичних центрів.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Aster 30 B1
Постачання ПРО разом із ракетами — життєво важливе.
Природно, МВDA [Matra BAE Dynamics Aérospatiale, європейське оборонне підприємство – ред.] продовжує зусилля прискорити випуск ракет Aster 30 B1, здатних до перехоплення балістики. Їхній цикл виробництва складав 40 місяців, зараз складає 20 місяців, а планується досягти 15 місяців на один виріб.

Нещодавно було замовлено 218 ракет і закуплено роботизовані верстати. Розширюються майданчики, аби засіб доставки не доводилося возити через гори до Франції та Італії, щоб зробити верстатну операцію.
Це добре. ЄС усвідомлює виклики та готовий до витрат, модернізації і зростання виробництва. Хоча, звісно, цього недостатньо навіть на наші потреби, не кажучи вже про потреби Союзу.
Повторити Афганістан
Заява Путіна про розширення зони безпеки на північні області України означає, що кремлівські перебувають в ілюзії: нас можна дотиснути. Але збільшення фронту на 600-700 км – це величезні витрати для атакуючої сторони.
Тому нам необхідно, щоб промисловість працювала як годинник.
Навіть незважаючи на розосередження заводів, перенесення під землю виробництва, постачання з коліс, ланцюжки суміжників і підрядників за кордоном, все ж таки необхідно перехоплювати “Іскандери” та їхні корейські копії.
Треба створювати райони, де малу балістику буде перехоплено з імовірністю щонайменше у 80%. Тоді розмазані по величезній території цехи, разом зі збитими ракетами, роботою РЕБ, хибними цілями, зроблять роботу по промисловості реально малоефективною.
Грубо кажучи, наше завдання – повторити радянську кампанію ОТРК [Оперативно-тактичний ракетний комплекс – ред.] в Афганістані, коли було витрачено тисячі ракет “Луна” та “Ельбрус”, генерали отримували ордени, всі цілі були уражені, але армії довелося вийти з країни.
Бо на території навіть середньовічної країни є куди сховати склади, паливо та сировину.
Колючий дріт єгоза, бетонні надовби та швидкозбірні доти, акумулятори до дронів та протипіхотні міни, пайки та легкі боєприпаси — все це має масово вироблятися в Україні, щоб зупиняти забіги мотоциклістів та колони на радянському гниллі.
Мир через силу. Іншого не буває
Всі розмови про справедливий мир, про припинення вогню та діалог залишаються розмовами. Формула “мир через силу” залишається єдиним, що реально працює на нашій планеті.
Дивно, що найбільш правий за всю нову історію уряд Італії це розуміє, а Рубіо, який позиціонує себе як християнський консерватор, не може знайти на зберіганні “Патріотів” і на сенатських слуханнях не в змозі визначитися: Путін – військовий злочинець чи ні?
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко