IBOX та санкції

Наш світ набагато тісніший, ніж нам всім здається! Уявіть собі лише такий збіг обставин.
Приблизно у 2009 році (я тоді керував IT-компанією) мій технічний директор запропонував створити мережу платіжних терміналів. Це зараз ми звикли до цих боксів. А тоді… У країні панували банкомати! Які ще платіжні термінали, які послуги, навіщо вони потрібні користувачам, як забезпечити надійний зв’язок? Запитань було більше, ніж відповідей.
Резюме – неперспективний напрямок.
Лише через 4-5 років ми зрозуміли, що проґавили свій шанс!..
Коли президент Володимир Зеленський вперше (ще до вторгнення) застосував механізм санкцій проти громадян України, я був першою публічною особою, яка різко засудила такий крок. По-перше, це не передбачено законодавством. По-друге – стосовно громадян України має працювати правоохоронна система: досудове розслідування, суд, вирок. Замість цього, Зеленський вигадав своєрідне ноу-хау – санкції до громадян України. Ніяких розслідувань, ніяких доказів, ніяких судів.
Після повномасштабного вторгнення РФ, такий механізм запрацював з потроєною силою. Санкції вводились пакетами! Від цього він не набув правової легітимності!
І от, за збігом обставин, один з моїх «фоловерів» надіслав мені посилання на пост Альони Шевцової (з якою я ніколи не зустрічався). Виявляється, ця жінка є співвласницею IBOX-банку і ще кількох компаній. Знана бізнес-вумен у фінансовому середовищі.
Виявляється, що проти неї введено санкції, а банк позбавлено ліцензії. Я не фінансовий фахівець, тому не буду оцінювати доцільність звинувачень.
Я хочу звернути увагу на інше – на санкції! В черговий раз вони застосовані стосовно громадянки України!
Ось що пише сама Альона Шевцова у себе в ФБ:
“Я створила компанію, яка забезпечувала роботою до 2023 року близько тисячі людей. Станом на 2023 рік я була наймолодшим банкіром в історії нашої країни, якій вдалося досягти таких результатів. Компанія яка переросла надалі до банку, який був одним із найкращих 10 банків України”.
За час війни мною були:
- куплені бронеавтомобілі для сил оборони на суму понад мільйон доларів;
- перераховані кошти у розмірі 52 мільйонів гривень для забезпечення відновлення здоров’я захисникам, які потрапили в полон;
- відновлений пошкоджений корпус Київського інститут міжнародних відносин;
- відновлений та відремонтований рід пологовий будинок у Одесі;
- проведено та забезпечено лінії водопостачання у лікарнях Миколаївської області;
- організований безкоштовний центр для переселенців із Миколаївської та Запорізьких областей, де люди жили та харчувалися безкоштовно до моменту забезпечення себе житлом;
- мій чоловік з початку повномасштабного вторгнення брав активну участь у бойових діях, а саме м. Бахмут.
Навряд чи тут міститься вигадка, адже все це легко перевірити. І, думаю, якби це було неправдою, то вже б полилось від «позитивних блогерів» Подоляка…
Далі у своєму дописі Шевцова стверджує, що введення санкцій – це тиск на неї та на її бізнес. Теж виглядає доволі правдиво. Ми не на місяці живемо з вами, і добре розуміємо, що, на жаль, доволі часто правоохоронці здійснюють переслідування підприємців зовсім не задля того, аби змусити їх не порушувати Закон…
Далі ще цікавіше!
У своєму дописі Альона Шевцова прямо називає прізвища тих «правоохоронців», які переслідують її через санкційний механізм.
По-перше, це – повідомлення про злочин, вчинений посадовими особами! Реакція прокуратури має бути миттєвою! Ау, прокуратура?!
По-друге, всі прізвища, які називає Шевцова мені (і вам) доволі знайомі!
1. Артем Шило. Колишній співробітник Служби безпеки України, якого НАБУ підозрює у розкраданні 100 млн грн Укрзалізниці. З допису Шевцової:
“Саме Шило став ініціатором незаконного переслідування мене правоохоронними органами, а також тиску, шантажу та прямого вимагання грошових коштів”.
2. Олександр Ткачук, начальник детективів БЕБ, фігурант низки журналістських антикорупційних розслідувань, який скандально відомий тим, що після того, як скалічив у ході ДТП молоду жінку, залишився на посаді. Лише минулого тижня я писав про спробу розвалити цю справу!
3. Дмитро Вербицький, колишній заступник генерального прокурора, фігурант справи НАБУ щодо незаконного збагачення чиновника на десятки мільйонів гривень.
Ну, така собі «свята трійця»… Як ви вважаєте, чи здатні ТАКІ фігуранти не на добрі вчинки?
Саме цих людей і звинувачує Шевцова. Робить це публічно! Де ж реакція тих, хто зобов’язаний такими справами займатись??? Хоча, про що це я…
На останок. З мого погляду, процес розвивається абсолютно логічно: запровадження незаконного механізму покарання (введення санкцій) неминуче створює спокусу для використання його на власні потреби (політичні, економічні, особисті). Непрозорість – ідеальне середовище для будь-якої корупції!