Бюджетний комітет парламенту проти дозволу партіям купувати військові ОВДП
18 Листопада 14:42Парламентський Комітет з питань бюджету схвалив до другого читання проєкт Бюджету 2025 року. Про це повідомила у Фейсбуці голова комітету Роксолана Підласа, інформує Комерсант український.
24 депутати висловились “за”, 3 – утримались, один проголосував проти.
Як зазначає депутат Ярослав Железняк, далі на цьому тижні на засіданні Верховної Ради має відбутися фінальне голосування в другому читанні та вцілому за закон.
Він також наголосив, що під час засідання комітету було підтримано лише дві правки: не переводити лікарні на казначейське обслуговування та вилучити норму про можливість партіям спрямовувати кошти на купівлю ОВДП.
Голова бюджетного Комітету Роксолана Підласа також пояснила, що саме профільний комітет пропонує змінити в проєкті бюджету на 20225 рік:
– 2 млрд доларів (90 млрд грн) кредитних коштів має надійти до державного бюджету від Великобританії суто на покриття військових видатків, а саме – закупівлю зброї. Вони відображені по спецфонду зовнішніх запозичень і видатках Міноборони;
– Залишити 4% ПДФО (крім військового) в громадах (тобто, загалом буде 64% для громад) для розрахунків за комунальні послуги та енергоносії і, відповідно, скасувати субвенцію обласним бюджетам на покриття різниці в тарифах на 12,2 млрд грн;
– Дозволити прифронтовим громадам НЕ перераховувати реверс до державного бюджету (загалом 593 млн грн);
– Плюс 128 млн Укрзалізниці на співфінансування європейського проєкту розвитку залізничної інфраструктури, (фактично – залізничного полотна). Співфінансування – обов’язкова умова надання європейських коштів;
– Плюс 277,1 млн грн Національній Академії Наук, зокрема на дослідження у військовій сфері.
Також, як наголосила Роксолана Підласа, комітет проголосував за те, щоб виключити можливість політичним партіям купувати військові ОВДП, окрім цього, виключили зобов’язання лікарням тримати гроші на рахунках в Казначействі.
Як раніше повідомлялось, у проєкті держбюджету на 2025 рік більшу частину усіх видатків становлять видатки на нацбезпеку та оборону. Як наголосила голова Комітету ВР з питань бюджету Роксолана Підласа, саме ці видатки є пріоритетом проєкту.
“Законодавство передбачає, що обсяг видатків на фінансове забезпечення сектору безпеки і оборони має становити не менше 5% запланованого ВВП. У проєкті держбюджету на 2025 рік на національну безпеку та оборону передбачено 2 трлн 223 млрд грн, або 26,3% прогнозного ВВП”, – повідомила наприкінці жовтня Роксолана Підласа.
Вона додала, що ця сума містить видатки за бюджетними програмами Міноборони та інших суб’єктів сектору безпеки і оборони, а також державні гарантії за кредитами, що залучаються з метою підвищення обороноздатності і безпеки держави.