Більшість українців вважає, що держава захищає інтереси багатіїв – опитування
6 Листопада 16:40Більш ніж половина українців вважає, що економічна політика держави здійснюється в інтересах крупного капіталу. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова з 20 по 26 вересня, повідомляє Комерсант український
Якість життя
Відповідаючи на питання щодо якості власного життя, 44% респондентів заявили, що намагаються купувати якомога дешевші продукти харчування, незважаючи на їхню якість. Натомість 45% респондентів заявили, що вони можуть дозволити собі купувати більш якісні, але дорожчі продукти. Ще 11% опитаних не змогли дати чіткої відповіді на це питання.
Дослідження також показало, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну збільшилася частка громадян, які ледве зводять кінці з кінцями – таких вже 12% порівняно з 9% у 2021 році.
Лише 16% населення вважають рівень свого добробуту “добрим” чи “дуже добрим”.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
(Не)рівність
Більшість громадян України вважає, що соціально-економічна політика влади спрямована, перш за все, на підтримку великого бізнесу та заможних верств населення. Так відповіли 54% респондентів.
Натомість лише 13% вважають, що ця політика спрямована на підтримку малозабезпечених верств населення та осіб, що не мають можливості працювати.
Тільки 10% опитаних вважають, що влада зорієнтована на розвиток і підтримку середнього класу.
Крім того, переважна більшість українців (75%) вважають, що в країні повністю або здебільшого відсутня реальна рівність громадян перед законом. І лише 16% респондентів вважають, що така рівність в Україні в основному або повністю існує.
Загалом, результати опитування свідчать про те, що більшість громадян України сприймають соціально-економічну політику як таку, що спрямована на підтримку заможних верств населення, та не забезпечує рівність можливостей для всіх громадян.
Опитування проводилося методом особистого інтерв’ю на територіях України, підконтрольних уряду, де не ведуться бойові дії. У ньому взяли участь 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки становить не більше 2,3%.