Авіакриза в росії: через санкції рф просить Казахстан здійснювати їм внутрішні рейси
17 Жовтня 2024 09:00
Російські посадовці намагаються отримати допомогу від так званих «дружніх» країн для організації внутрішніх пасажирських авіаперевезень, оскільки російські авіаперевізники стикаються з браком літаків. Про це повідомляють російські ЗМІ, передає «Комерсант Український»
За словами міністра транспорту росії Романа Старовойта, зараз ведуться переговори з Казахстаном щодо залучення його авіакомпаній для виконання внутрішніх рейсів на території рф. Сьогодні в росії такі перевезення мають право здійснювати лише місцеві авіаперевізники.
Перед війною російський авіафлот нараховував 850 літаків, однак до початку 2023 року їх кількість скоротилася до 736. За даними консалтингової компанії Oliver Wyman, через санкції, які забороняють постачання західних літаків та запчастин до них, до 2026 року кількість доступних лайнерів може зменшитися вдвічі. За прогнозами, з 2025 року відбудеться прискорене вибуття літаків іноземного виробництва через необхідність їх капітального ремонту.
Влада росії планувала замінити іноземні літаки власним виробництвом, запустивши масштабну програму розвитку авіапрому. Відповідно до цієї програми, вже до 2026 року планувалося виробляти 120 цивільних літаків на рік, до 2028 – 200, а до 2030 року – понад 230.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Так, минулого року російські авіакомпанії мали отримати два імпортозаміщених Sukhoi Superjet і три літаки Ту-214, а цього року – ще 20 машин першого типу, 7 другого, 6 регіональних літаків МС-21 та два турбогвинтових Іл-114-300. Тобто, за 2 роки планувалося збудувати 40 цивільних літаків.
Однак фактично російська авіаційна промисловість спромоглася виготовити лише три цивільні літаки: два Ту-214 і один Іл-96-300. Це змусило уряд росії врізати амбітні плани. Так, у 2025 році замість запланованих 82 літаків очікується випуск лише 20. План на 2026 рік зменшили зі 120 до 97 машин, а на 2027 рік – зі 180 до 140.
Перший віцепрем’єр росії Денис Мантуров у вересні зазначив, що програму можуть ще раз переглянути наступного року. Він підкреслив, що точніші цифри стануть відомі після завершення всіх процедур сертифікації, що дозволить краще зрозуміти, які авіакомпанії і в які роки отримають нові літаки.
Авіаційна галузь – одна з тих, в яких західні країни наклали на росію жорсткі санкції. Так, компанії-виробники переважно перестали здійснювати технічне обслуговування своїх літаків, а також не постачають деталі та обладнання для них. Росія ж переважно не виробляє такого обладнання.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко