Астероїд розміром з хмарочос наближається до Землі: онлайн трансляція

6 Червня 02:20

Цієї ночі до Землі наблизиться гігантський астероїд 2008 DG5, розмір якого можна порівняти з величезним хмарочосом. Це одне з найрекордніших зближень за останні роки — спостерігати його можна буде в режимі онлайн-трансляції, повідомляє «Комерсант Український» із посиланням на дані NASA та Space.com.

За розрахунками вчених, довжина цього небесного тіла становить 421 метр, а найближча відстань до Землі під час проходження сягатиме 3 492 789 кілометрів.

Хоча загрози зіткнення наразі немає, науковці продовжують стежити за рухом астероїда в рамках системи раннього попередження про космічні загрози.

Коли відбудеться рекордне зближення астероїда з Землею?

За даними Центру вивчення навколоземних об’єктів NASA (CNEOS), максимальне наближення астероїда 2008 DG5 очікується 5 червня о 23:59 за Гринвічем (це 2:59 ночі 6 червня за Києвом). Астероїд пролетить на відстані 3 492 789 кілометрів, що приблизно у 9 разів більше, ніж середня відстань до Місяця.

За даними видання Space.com, рекордне наближення астероїда 2008 DG5 до Землі очікується 5 червня о 23:59 за Гринвічем (2:59 ночі 6 червня за Києвом).

Чим небезпечний астероїд 2008 DG5 і чому за ним стежать науковці

За класифікацією NASA, об’єкти вважаються потенційно небезпечними, якщо:

  • їхній діаметр перевищує 150 метрів;
  • і вони наближаються до Землі менше ніж на 7,5 млн км.

Астероїд 2008 DG5 відповідає обом критеріям: за попередніми оцінками, його розмір становить від 320 до 700 метрів — тобто він більший за дві Ейфелеві вежі, поставлені одна на одну, або як хмарочос The Shard у Лондоні.

Хоча ризику зіткнення наразі немає, науковці уважно стежать за його траєкторією в рамках системи раннього попередження про космічні загрози.

Як спостерігати за прольотом астероїда 2008 DG5 онлайн

Незважаючи на вражаючі розміри, в телескоп астероїд виглядатиме як яскрава рухома крапка. Утім, кожен охочий зможе побачити його в реальному часі завдяки онлайн-трансляції, яку організовують астрономічні центри та YouTube-канали, пов’язані з NASA.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз