Анналена Бербок стала президенткою Генасамблеї ООН: що про неї відомо

2 Червня 23:44

Колишню очільницю Міністерства закордонних справ Німеччини Анналену Бербок обрали президентом Генеральної асамблеї ООН – вона стала п’ятою жінкою на цій посаді за всю історію та першою – з європейського регіону. Про це повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на пресслужбу організації.

Як повідомляє пресслужба організації, за Бербок проголосували 167 країн із 193.

Голосування відбулося в таємному режимі – на вимогу одного із членів ООН, пише Spiegel.

За інформацією дипломатичних кіл, ініціатором таємного голосування стала росія. Москва не приховувала свого негативного ставлення до кандидатури Бербок, звинувачуючи її у “відвертій упередженості”.

У своїй першій промові нова очільниця подякувала представникам країн за довіру й наголосила, що прагне бути “чесною посередницею” в роботі Асамблеї, повідомляє Bild.

До виконання своїх нових обов’язків німецька дипломатка приступить у вересні, коли відкриється нова сесія Генасамблеї. Офіційна інавгурація відбудеться 9 вересня, незадовго до загальних дебатів Генеральної Асамблеї ООН за участю державних гостей з усього світу.

Ця найвища посада вважається переважно протокольною. Її не слід плутати з роллю Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша.

Президент Генасамблеї ООН головує на засіданнях, координує роботу органу, стежить за дотриманням процедур і представляє Асамблею на міжнародному рівні. Це переважно представницька та організаційна посада – політичних рішень президент не ухвалює.

Що відомо про Анналену Бербок

Анналена Шарлотта Альма Бербок — німецька політична діячка, представниця партії «Союз 90/Зелені», міністерка закордонних справ ФРН з грудня 2021 року. Уперше в історії Німеччини цю посаду обійняла жінка саме з екологічної політичної сили.

Місце народження та дитинство

Народилася 15 грудня 1980 року в місті Ганновер. Дитинство провела в сільській місцевості — на старій фермі в Шуленбурзі, що розташована поблизу Ганновера.

Освіта

Закінчила Гумбольдтську школу в Ганновері. У підлітковому віці активно займалася спортивною гімнастикою (стрибками на батуті), а в 16 років навчалася за програмою обміну у школі у Флориді, США.

З 2000 по 2004 рік вивчала політологію та публічне право в Гамбурзькому університеті, а у 2004–2005 роках здобула ступінь магістра міжнародного публічного права (LL.M.) у Лондонській школі економіки та політичних наук (LSE).

Початок політичної кар’єри

У 2005–2008 роках працювала в офісі депутатки Європарламенту Елізабет Шредтер. Згодом — у фракції «Союз 90/Зелені» в Бундестазі як референтка із зовнішньої політики та політики безпеки.

2009 року почала роботу над дисертацією з міжнародного права на тему природних катастроф і гуманітарної допомоги у Вільному університеті Берліна.

Членкиня партії «Союз 90/Зелені» з 2005 року. У 2008–2013 роках була спікеркою федеральної робочої групи з європейських питань, а також входила до керівництва партії в землі Бранденбург. У 2009 році стала співголовою земельного осередку партії.

У 2009–2012 роках входила до керівних органів Європейської партії зелених, а з 2012 до 2015 — до федеральної партійної ради «Союз 90/Зелені».

Робота в Бундестазі та партійне лідерство

У 2013 році обрана депутаткою Бундестагу. Після парламентських виборів 2017 року долучилася до перемовин щодо формування «ямайської коаліції» (ХДС/ХСС – ВДП – Зелені), працюючи в тематичних групах із питань клімату, енергетики, довкілля, сільського господарства та захисту споживачів.

27 січня 2018 року обрана співголовою партії разом із Робертом Габеком. На той момент їй було лише 37 років. Обоє представляють реалістичне крило партії — так зване «Realo».

Висування в канцлери та міністерська посада

У квітні 2021 року Анналена Бербок стала першою жінкою-кандидатом від Зелених на посаду канцлера ФРН. Попри те що партія посіла третє місце на виборах, її було призначено міністеркою закордонних справ в уряді Олафа Шольца.

Анналена Бербок рішуче підтримує Україну в її протистоянні російській агресії. Зокрема, вона критикувала адміністрацію президента США Дональда Трампа за його сварку з президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті, яка відбулася 28 лютого.

Також Бербок закликала уряд Німеччини надавати Україні більше військової допомоги. Вона наполягала на тому, що якщо не піти на цей крок, то Україна “буде менш здатною захищатися, а потім і менш здатною захистити Німеччину”.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз