Дроновий удар по російській нафтостанції вигідний саме рф, вважають аналітики ринку

18 Лютого 12:18
ДУМКА

Ціни на нафту знову зростають – цього разу внаслідок атаки безпілотника на нафтопровідну станцію в росії. Через це порушилося постачання російської сировини через Казахстан, на що миттєво відреагували ринки, повідомляє Комерсант український.

Так, ф’ючерси на марку Brent зросли на 15 центів, або на 0,2%, до 75,37 дол за барель. Ф’ючерси на американську нафту WTI збільшились за два дні аж на 67 центів – до 71,41 дол за барель.

Як повідомляється, невідомий дрон ударив по станції Кропоткінська, яка проганяє близько 1% світових поставок сирої нафти.

Комерсант український запитав у директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, чи не складається у цьому контексті дещо парадоксальна ситуація, коли удари по російській нафтовій інфраструктурі до певної міри грають росії на руку, адже лише підвищують ціну на нафту.

Експерт в ексклюзивному коментарі зауважив, що росії пошкодження вказаної станції є вигідним не лише через зростання цін на нафту, а й тому, що через цю станцію прокачувалася нафта із Казахстану.

“Вигідно, адже чим вищі ціни, тим більше доходів отримує росія, в тому числі й до військового бюджету. Крім того, Казахстан є певним конкурентом на світовому нафтовому ринку, і мета росії – не допустити цього конкурента саме через нафтопровід КТК «Каспійський трубопровідний консорціум». Тому руйнація чи пошкодження цього нафтопроводу вигідне виключно росії і більш нікому”,

– стверджує Омельченко.

А далі працює не лише проста арифметика, – чим менша прокачка нафти на світовий ринок, тим вищі ціни, – а й піар-ефект. Адже ринки дуже чутливо реагують на такі речі, а ціна на нафту формується, у тому числі, й на очікуваннях. Тож така подія, як ураження нафтової станції, безумовно впливає на формування цін, стверджує експерт.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Аналітик із питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп уточнює, що таке зростання цін має спекулятивний характер. Однак ситуація, про яку йдеться, не вплине на ринок визначально.

“Поки що не зрозуміло, наскільки серйозні там пошкодження, скільки часу буде здійснюватися ремонт. Але це не є щось таке, що змінює картину на світовому ринку нафти”,

– прокоментував він ексклюзивно для .

Він погоджується, що удар по станції “Кропоткінська” вигідний, в першу чергу, саме росії.

“Рік тому Financial Times писав, що Вашингтон просив не наносити удари по російській нафтовій інфраструктурі, оскільки були побоювання, що росіяни підірвуть «Каспійський трубопровідний консорціум». То може це російська провокація? Скажімо для отримання якогось інформаційного приводу, щоб звинуватити в цьому Україну”,

– допускає експерт.

Однак він наголошує, що значного впливу на ринок це не матиме.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор