Агресивний маркетинг зробив свою справу: китайський онлайн-продавець Temu потрапив під розслідувння у Європі
1 Листопада 2024 11:21
Єврокомісія заявила про початок офіційного розслідування можливого недотримання китайською онлайн-платформою продажів Temu вимог європейського Акту про цифрові послуги. Цей закон регулює діяльність технологічних компаній, починаючи від Facebook і закінчуючи X і Google. Про це пише The Guardian, інформує «Комерсант Український»
Рішення про відкриття розслідування стало наслідком попереднього аналізу, у процесі якого Єврокомісія запитувала інформацію від компанії та брала до уваги інформацію, надану третіми сторонами та національними органами влади, зокрема ірландським координатором з питань цифрових послуг.
Також повідомляється, що занепокоєння через продаж підроблених продуктів, фармацевтичних препаратів, косметики та іграшок висловлювали різні органи влади по всій Європі, особливо в Німеччині, Данії та Ірландії, де розташована штаб-квартира компанії в ЄС.
Речник Єврокомісії на брифінгу пояснив, що питання про “заборонену продукцію” стосуюється не конкретних товарів, а запобіжників, які використовує платформа, аби не допускати потрапляння у продаж проблемної продукції – сумнівної якості та безпечності чи підробок.
“Ми отримали багато інформації від інших органів влади, і є реальні підозри, що робиться недостатньо, неефективно, щоб дійсно запобігти розповсюдженню нелегальної продукції”, – зазначили в Єврокомісії.
Єврокомісія також занепокоєна агресивною тактикою продажів на платформі з “дизайном, що викликає звикання”, зокрема “ігровими винагородами”.
У Єврокомісії зазначили, що розгляд торкнеться систем маркетплейсу, які використовуються для рекомендації покупок користувачам, та доступу компанії до даних покупців.
У разі підтвердження підозр Єврокомісії йтиметься про недотримання п’яти статей Акту про цифрові послуги – в результаті компанії загрожуватимуть великі штрафи.
Зазначається, що скарги на Temu подала загальноєвропейська група споживачів, яка заявила, що компанія порушує Акт про цифрові послуги, не надаючи клієнтам важливу інформацію про продавців на своїх платформах.
З моменту запуску у квітні минулого року сервіс Temu швидко розвинувся на ринку ЄС, продаючи все – від косметики до одягу, а також меблів і техніки – безпосередньо з Китаю, Він має близько 100 млн користувачів.