Нова поступка агресору: США вже саботують санкції проти рф

21 Березня 16:03

Європейські офіційні особи заявляють, що адміністрація Трампа зменшила свою участь у зусиллях із забезпечення дотримання санкцій проти росії. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Bloomberg.

За словами неназваних офіційних осіб, США здебільшого відсутні на засіданнях кількох робочих груп, створених союзниками для боротьби з обходом санкцій, запроваджених проти Кремля. США майже не реагують у групі, що зосереджена на припиненні отримання росіянами деталей та обладнання для виробництва зброї. Також помітна відсутність США в групі, яка контролює дотримання встановленого G7 цінового обмеження на російську нафту.

Європейським посадовцям незрозуміло, чи США свідомо зменшили свою участь, чи просто не мають ключового персоналу. На деяких зустрічах були присутні молодші посадовці з обмеженими повноваженнями прийняття рішень.

Санкції проти росії стають одним із джерел напруги між Вашингтоном та європейськими союзниками України, оскільки Президент США Дональд Трамп прагне завершення російсько-української війни. Путін вимагає скасування торговельних обмежень в якості умови для перемир’я, а європейці чітко заявили, що не готові на це погодитися.

Хоча Трамп заявив, що готовий посилити санкції, якщо Москва не буде серйозно брати участь у мирних переговорах, європейські офіційні особи не бачать ознак підготовки до таких дій. США вже вийшли в лютому з робочої групи KleptoCapture, яка була створена адміністрацією Байдена з широкими повноваженнями щодо реалізації заходів проти росії.

США вказали, що санкції залишаться чинними, поки триває війна, і наразі вони не прагнуть послаблення жодних заходів, проте деяке пом’якшення санкцій, ймовірно, буде частиною будь-якої угоди.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Перемовини США та росії

18 лютого у Саудівській Аравії відбулася зустріч глави МЗС рф Сергєя Лаврова і помічника правителя росії Юрія Ушакова з американською делегацією, яку представляли держсекретар Марко Рубіо, радник з нацбезпеки Майк Волц і спецпосланник з питань Близького Сходу Стів Віткофф.

Після переговорів Держдепартамент США повідомив, що делегації домовилися “усунути подразники” двосторонніх відносин і продовжити роботу над підготовкою переговорів щодо війни рф проти України.

Сторони також домовилися призначити групи високого рівня для подальших переговорів щодо України.

Джекі Гайнріх, кореспондентка Fox News у Білому домі, повідомила, що США та росія обговорювали триетапний мирний план щодо України, який складається з таких етапів:

  • Зупинка вогню.
  • Проведення виборів в Україні.
  • Укладення мирної угоди.

27 лютого перемовини між американцями і росіянами продовжились у Стамбулі. За повідомленням російської сторони, ішлося про нормалізацію дипломатичних стосунків. Кремль також начебто вимагав повернення 6 об’єктів нерухомості, які були вилучені у росіян в США протягом 2016-2018 рр., а ще пропонував відновити авіасполучення.

13 березня Путін зустрічався у Москві зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом. Про результати цієї зустрічі сторони поки що не робили заяв, окрім слів радника Трампа з нацбезпеки Майка Волца про те, що є підстави для обережного оптимізму.

Пропозиції Трампа Путіну

За неточною інформацією експосла США у росії Майкла Макфола, (він вжив слово “нібито”), Трамп запропонував Путіну (формулювання Макфола збережено):

  1. українську територію;
  2. відсутність членства України в НАТО;
  3. відсутність американських солдатів в Україні;
  4. виведення американських солдатів з Європи, в тому числі з прифронтових країн;
  5. послаблення санкцій.

Путін, за даними Макфола, поки що нічого не пропонував.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор