52 компанії представили агрохарчовий потенціал України на Gulfood 2025
25 Лютого 17:35
У Дубаю завершилась одна з найбільших та найвпливовіших світових виставок харчових продуктів і напоїв – Gulfood, яка цього року відзначає 30-річчя. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства, інформує Комерсант український.
Головна виставка харчових продуктів на Близькому Сході стала рекордною за кількістю учасників. Вона зібрала понад 5 500 експонентів зі 129 країн, які представили понад мільйон найменувань продукції.
Україну на виставці представляли два Національні стенди. В межах першого об’єднались 10 виробників харчової продукції, зокрема 7 експортерів органічної продукції. Експонентами «Національного молочного стенда України» стали виробники сирів, сирних снеків, вершкового масла та спредів, молока, вершків, а також рослинних альтернатив молочної продукції. Також вперше власною експозицією на Gulfood була представлена Українська бобово-соєва асоціація: там зі своєю продукцією знайомили чотири вітчизняні компанії.

Два продукти українських компанії потрапили до списку номінантів Gulfood Innovation Awards 2025:
Сирні кульки від ТОВ «ПРАЙМ СНЕК» (TM sNeco) – у категорії Best Ready-to-Eat Product.
Органічні неглазуровані дитячі палички «Яблуко-слива-ваніль» від ТОВ «ДПК «ВАЙЗ» (TM Dear Baby) – у категорії Best Snacks/Baked Products.
Окрім того, в офіційному дайджесті Gulfood сирні кульки від ТОВ «ПРАЙМ СНЕК» були відзначені в категорії Next Level Product, що підтверджує їх інноваційність та унікальність.
За підсумками п’яти днів роботи експоненти Національного стенда України та Національного молочного стенда провели понад 800 зустрічей з імпортерами різних країн.
Яким є потенціал українського агрохарчового експорту
Україна в 2024 році наростила молочний експорт: зарубіжним замовникам відправлено 117,73 тис. тон молочних продуктів на суму 295,03 млн дол. Відносно 2023 року натуральні обсяги експорту виросли на 8%, а грошова виручка збільшилась на 14%. Про це повідомили в Асоціації виробників молока.
Головними експортними категоріями в грошовому еквіваленті в грудні були наступні товари:
Молоко та вершки, згущені – 32%;
Сири – 22%;
Масло вершкове – 20%;
Молоко та вершки, не згущені – 9%.

Українська молочна продукція має великий попит та потенціал для виходу на ринки Близького Сходу та Північної Африки. У 2024 році на цей ринок припадало понад 10% від сумарної вартості молочного експорту України.
Експорт української органічної продукції від компаній, сертифікованих органом сертифікації «Органік Стандарт», у 2024 році зріс на 68%. Ці компанії забезпечують понад 50% загального обсягу українського органічного експорту.
Громадська спілка «Органічна ініціатива» у партнерстві з дослідницькою агенцією MZ HUB провела дослідження стану, планів та потреб українських органічних експортерів. Згідно з результатами опитування, у якому взяли участь 150 компаній, 54% українських експортерів органічної продукції планують вихід на нові ринки. ТОП-10 країн, на які планують виходити експортери в 2025 році: Франція, США, Швейцарія, Канада, Велика Британія, Нідерланди, Німеччина, Італія, Австрія, Ізраїль. Цей перелік країн практично збігається з переліком ТОП-10 країн експорту в 2024 році. Стратегія експортерів залишається консервативною – 88% компаній продовжують експортувати наявні продукти, і лише 12% готують нові позиції.