5 українських стартапів отримають підтримку від програми Open Data Accelerator
9 Грудня 14:35Open Data Accelerator визначила пʼять стартапів-переможців, які реалізуватимуть рішення на основі відкритих даних і отримають для цього від грантової програми понад 5,8 млн грн. Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації, інформує Комерсант український.
Упродовж трьох місяців учасники програми покращували бізнес-моделі, удосконалювали технічні складники розробок, створювали стратегії залучення інвестицій. У фіналі 14 команд представили проєкти експертам українських та міжнародних організацій.
Переможцями Open Data Accelerator стали:
Demarka – ШІ-платформа для перевірки можливості реєстрації торгових марок для стартапів та малого і середнього бізнесу у всьому світі. Вона аналізує схожі торгові марки, перевіряє відповідність правовим умовам і надає рекомендації для підвищення шансів реєстрації.
Струм – профорієнтаційна платформа для підлітків та молоді, яка допомагає їм обрати найефективніший шлях для професійної самореалізації. Рішення дає змогу зрозуміти реальні можливості ринку праці України в 50 найбільш перспективних професіях, дізнатися більше про них, познайомитися з навчальними закладами та роботодавцями.
Handstree – комплексне SaaS-рішення для неприбуткових організацій, спрямоване на підвищення прозорості та зміцнення довгострокових відносин із закордонними донорами. Розробка дає змогу ініціативам отримувати регулярну фінансову підтримку без витрат на рекламу, а благодійникам – здійснювати безпечні прямі пожертви й стежити, як використовують їхні кошти.
CrimeDataLab – платформа, яка інтегрує відкриті дані й надає зручні аналітичні інструменти для підвищення прозорості та ефективності протидії злочинності. Технічне рішення трансформує датасети в зрозумілі візуалізації та має помічника на основі штучного інтелекту.
Sympto.me – мобільний застосунок, який забезпечує супровід пацієнта до й після візиту в медзаклад через ШІ-аватарів. Проєкт допомагає сімейним лікарям уникати професійного вигорання та ефективніше виконувати роботу, а пацієнтам надає цілодобову підтримку (опитування, роз’яснення, рекомендації) щодо фізичного й ментального здоров’я.
Стартапи розділили грантовий фонд у понад 5,8 млн грн на розвиток своїх розробок.
Команда проєкту AI-Refine, ШІ-інструмента для оброблення великих обсягів даних, отримала менторську підтримку, щоб продовжити подальший розвиток свого проєкту.
Дізнатися більше про учасників програми можна за посиланням.
Що відомо про програму Open Data Accelerator
Мета програми – допомогти українським технологічним проєктам на основі відкритих даних реалізовувати рішення, розвиватися та масштабуватися.
Open Data Accelerator реалізується за підтримки Міністерства цифрової трансформації та завдяки проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнери з реалізації проєкту – Фонд Східна Європа та SocialBoost.
Критерії стартапів для участі у програмі:
– інноваційність ідеї та продукту,
– потенційний вплив,
– якість проєкту та стадія розвитку,
– використання відкритих даних,
– стійкість та незалежність від грантового фінансування.
Кандидати можуть отримати до п’яти балів за кожним критерієм. Відповідно, у програму потрапляють стартапи, які посядуть найвищі місця у рейтингу серед всіх кандидатів.