5 млрд грн інвестицій: в Україні стартує проєкт зі спорудження домобудівельних комбінатів
19 Березня 14:21
Німецький промисловий консорціум на чолі з Vollert Anlagenbau GmbH запускає в Україні проєкт з будівництва мережі високотехнологічних заводів із виробництва збірних залізобетонних конструкцій. Про це з посиланням на повідомлення компанії написало видання РБК-Україна, інформує Комерсант український.
Першими містами, які отримають найбільші закордонні інвестиції, стануть Київ та Харків. Найближчим часом заплановані переговори з мером Харкова Ігорем Тереховим. Перша інвестиція становитиме понад 5 мільярдів гривень.
Що ще відомо про цей проєкт
Про старт реалізації в Україні інвестиційного проєкту з будівництва мережі домобудівельних комбінатів німецький власник технології і виробник обладнання для індустріального домобудування Vollert Anlagenbau GmbH та українські партнери оголосили кілька місяців тому. Відповідний меморандум про це було підписано у червні минулого року під час Міжнародної конференції з питань відновлення України. Про це повідомляли в UkraineInvest – урядовому офісі із залучення та підтримки інвестицій.
Тоді ж було заявлено, що загальна потужність виробництва всієї мережі становитиме до 1 млн. кв. м. доступного житла на рік, із застосуванням найсучаснішої німецької конвеєрної технології виготовлення збірних залізобетонних конструкцій для масового будівництва споруд житлового та іншого призначення.
Ініціатива отримала фінансову підтримку консорціуму німецьких банків та відповідне страхове покриття, включаючи військові ризики, від провідного німецького страховика Elmer Hermes.
Німецька сторона також заявила про намір передати Україні технологію переробки будівельного сміття, що утворилося внаслідок руйнувань житлових будинків для повторного використання в новому будівництві/відновленні. Загальна сума інвестицій складатиме 165 млн. євро.
В UkraineInvest дослідили потреби та можливості інвестицій у будівництво
Будівельний ринок України має значний потенціал для розвитку, попри виклики, спричинені війною та економічною нестабільністю. На цьому наголошується в аналітичному дослідженні від UkraineInvest, яке охоплює широкий спектр матеріалів, таких як цемент, пісок, бетон, газобетон, скло, метал, арматура, сухі суміші, мінеральна вата, ПВХ-профіль та сонячні панелі. У ньому висвітлено не лише поточні виклики, а й перспективи, які дозволяють інвесторам ухвалювати обґрунтовані рішення.
Зазначається, що ключовими факторами, які сприятимуть зростанню ринку, є державні програми відновлення інфраструктури, активізація будівельних робіт, впровадження сучасних технологій та орієнтація на екологічні стандарти. Виробники, які зосередяться на цих напрямах, матимуть можливість закріпити конкурентні позиції та стимулювати розвиток галузі.
Інвестиційні можливості в будівельній галузі залишаються привабливими завдяки високому попиту на відбудову інфраструктури та житлового фонду. Державна підтримка та програми відновлення створюють сприятливі умови для інвесторів, які готові вкладати в модернізацію виробничих потужностей і впровадження новітніх технологій.
Найбільших втрат зазнали житлові будівлі та інфраструктура, зокрема дороги, мости та залізничні об’єкти, загальна вартість яких перевищила 95 мільярдів доларів США. Інші значні втрати включають активи підприємств та промисловість – 13,1 млрд доларів США, а також енергетичну інфраструктуру – 9 млрд доларів США, що має критичний вплив на економічну стабільність та перспективи відновлення країни. Відбудова цих об’єктів є важливим пріоритетом для України.