281 рішення МСЕК щодо посадовців вже скасовано і перевірки ще тривають
19 Лютого 14:56
Станом на 17 лютого 2636 справ посадових осіб, щодо яких ухвалювались рішення медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК), потрапили до переліку справ, які підлягають розгляду та оцінці з точки зору обгрунтованості ухвалених рішень. Міністерство охорони здоров’я оприлюднило проміжні результати перевірок, інформує Комерсант український.
Як повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, фахівці вже опрацювали 1359 справ посадових осіб: 281 рішення МСЕК скасовано, у 232 випадках змінено групу інвалідності або термін рішення, ще майже 500 людей викликано на огляд.
За словами посадовця, перелік осіб, справи яких підлягають перегляду, постійно збільшується у міру надходження додаткових даних від представників правоохоронних органів.
«Наша мета – забезпечити, щоб підтримку отримували лише ті, хто дійсно її потребує. Це питання не лише права, але й соціальної справедливості», – наголосив міністр.
Посадовці яких відомств потрапили під перевірки
Відповідно до інформації СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора, у переліку для перевірки із 2636 справ є посадові особи з понад 70 державних органів. Серед них 31 % (816 осіб) – це працівники Державної митної служби, 20 % (518 осіб) – працівники Державної податкової служби України та 17 % (448 осіб) – працівники органів прокуратури та інші.
За результатами перевірок у 281 випадку рішення МСЕК скасовані: 73 скасовані рішення стосуються посадовців Державної митної служби, 67 – Державної податкової служби України, 50 – працівників органів прокуратури.
Також за 232 справами ухвалені нові рішення (160 особам змінено групу інвалідності та 72 особам змінено термін дії).
Наразі ще 466 посадовці викликані на огляд для прийняття рішення.
Яке покарання очікує на порушників
Про результати перевірок експерти, які здійснюють оцінку обгрунтованості рішень МСЕК, інформують правоохоронні органи та Міністерство охорони здоров’я.
За повідомленнями правоохоронців, наразі вже вручено перші підозри двом прокурорам і двом посадовцям МСЕК. Прокурори Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора в ході розслідування кримінального провадження щодо фактів неправомірного отримання груп інвалідності посадовими особами прокуратури різних рівнів повідомили про підозру у шахрайстві двом прокурорам (ч. 4 та ч. 5 ст. 190 КК України). Також двом службовим особам медико-соціальних експертних комісій повідомлено про підозру у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).
У Міністерстві охорони здоров’я звертають увагу на те, що нині від правоохоронних органів в рамках кримінальних проваджень продовжують надходити нові постанови, які містять перелік посадових осіб відповідних державних органів, які є особами з інвалідністю.
Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року Рада національної безпеки і оборони України під головуванням Президента Володимира Зеленського провела засідання, на якому розглянула ситуацію щодо корупційних та інших правопорушень під час встановлення інвалідності посадовим особам держорганів. На виконання рішень РНБО уряд схвалив план заходів щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам.
Згідно з цим планом, Міністерство охорони здоров’я створило спільну з правоохоронцями міжвідомчу робочу групу з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів.
Група, відповідно до інформації СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора, сформувала перелік із 2636 справ посадових осіб з понад 70 державних органів для перевірки.
Перегляд справ посадовців здійснюється експертами Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров’я України у місті Дніпро.