Сьогодні, 26 вересня, День фахівця з управління персоналом, Всесвітній день моря, Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, Всесвітній день здоров’я довкілля, Європейський день мов. Віряни вшановують пам’ять святого апостола і євангеліста Івана Богослова, повідомляє Комерсант український
Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї
Згідно з ухваленим рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 5 грудня 2013 року був заснований Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї (International Day for the Total Elimination of Nuclear Weapons). Відзначається 26 вересня. Мета свята – привернути увагу громадськості до проблем, які несе зброя масового знищення, та забезпечити безпеку в усьому світі.
Повна ліквідація ядерної зброї є однією з найстаріших цілей Організації Об’єднаних Націй. Вона була предметом першої резолюції Генеральної Асамблеї в 1946 році. Також, починаючи з 1959 року, поряд з загальним і повним роззброєнням була включена до порядку денного Генеральної Асамблеї.
Вона була основною темою оглядових конференцій, що проводяться в ООН з 1975 року державами – учасниками Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Була визначена як одне з пріоритетних завдань першої спеціальної сесії Генеральної Асамблеї з роззброєння в 1978 році, яка приділила особливу увагу проблемі ядерного роззброєння. Плюс була підтримана кожним з генеральних секретарів Організації Об’єднаних Націй.
Всесвітній день здоров’я довкілля
26 вересня офіційно відзначають Всесвітній день здоров’я довкілля (World Environmental Health Day). Його почали відзначати в 2011 році в Індонезії. Під час першого святкування студенти виконали гімн свята, музику та слова до якого написали самі.
Через рік цю подію почали відзначати в багатьох країнах Європи та Африки. Воно несло позитивний характер щодо чистоти довкілля. Люди самі виходили на прибирання парків, скверів, вулиць. З 2013 року до святкування приєднались США, Канада, Австралія, Азія та Великобританія.
Мета цієї події – розв’язання проблем із забрудненням навколишнього середовища та прийняття відповідних рішень.
Європейський день мов
Європейський день мов (European Day of Languages) – масовий захід, присвячений розширенню міжкультурного розуміння, опануванню іноземних мов, включаючи рідкісні. Традиційно відзначають 26 вересня кожного року в 45 країнах континенту. Для прикладу, офіційних мов у Європі – 24.
Свято проголошено за підтримки офіційних органів Європейського Союзу 6 грудня 2001 року під час проведення чергового Європейського року мов. Закликає урізноманітнювати доступний діапазон мов з метою досягнення максимальної домовленості між державами та громадянами країн.
Всесвітній день моря
Всесвітній день моря (World Maritime Day) привертає увагу населення до екології морського середовища, захисту біологічних ресурсів, безпеки перевезень на суднах та човнах. Дата події залежить від року та країни, але, зазвичай, проводиться в останній четвер вересня.
Мета Всесвітнього дня моря привернути увагу міжнародної громадськості до того, який непоправний збиток морям і океанам наносять перелов риби, забруднення водоймищ і глобальне потепління. Два найбільш важливі завдання – підвищення безпеки на морі і попередження забруднення морського середовища, зокрема нафтою.
День фахівця з управління персоналом
День фахівця з управління персоналом відзначається щорічно 26 вересня – це день, присвячений визнанню важливої роботи, яку виконують фахівці з управління персоналом в усьому світі.
Фахівці з управління персоналом відповідають за підбір персоналу, управління талантами, відносини з працівниками, культуру на робочому місці та багато іншого.
Всесвітній день контрацепції
Починаючи з 2007 року за ініціативою десяти міжнародних організацій так чи інакше пов’язаних з проблемами планування сім’ї почав відзначатися «Всесвітній день контрацепції». Щорічне подія проводиться 26 вересня.
Мета свята – розширення інформаційної обізнаності населення відносно видів контрацепції.
Що сьогодні за церковне свято
26 вересня в церковному календарі – день пам’яті святого апостола і євангеліста Івана Богослова. Він був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа і автором кількох книг Нового Завіту, включаючи Євангеліє від Івана, три послання та Об’явлення Івана Богослова.
Іван народився в Віфсаїді, Галілея, і був сином Зеведея та Саломії. Разом зі своїм братом Яковом, він був рибалкою до того, як Ісус покликав їх стати Його учнями. Іван був одним із найближчих учнів Ісуса і часто згадується як “учень, якого любив Ісус”.
Його ще називають “апостолом любові”. Саме йому, помираючи, довірив опіку над своєю матір’ю Ісус.
Апостол Іван, один з небагатьох апостолів, помер своєю природною смертю, доживши до самої старості. Все життя він учив своїх учнів християнству. Помер у віці понад 100 років, бувши вже єдиним свідком тих подій, що сталися з Ісусом Христом.
Івана Богослова часто зображують на картинах і іконах з орлом, цей птах вважається його символом та захисником.
Що не можна робити 26 вересня
Вважається, що 26 вересня заборонено влаштовувати гучні гуляння та вживати спиртні напої.
Також не варто у цей день брати до рук гострі предмети, адже існує ризик серйозно поранитися.
В народі також існує повір’я, що на Іоанна Богослова заборонено працювати після обіду, інакше можна накликати на себе 40 бід.
Що потрібно робити на Івана Богослова
У день вшанування Івана Богослова слід піти до церкви та помолитися святому. Також потрібно причаститися та посповідатися. Якщо хтось не має змоги піти до храму, можна помолитися вдома.
Здавна в народі був звичай пекти пироги. Але ці пироги не їли, а виносили за село та пригощали перехожих мандрівників. Іван Богослов сам був мандрівником і вважається покровителем мандрівників.
Народні прикмети і традиції
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: практично не змінюється температура повітря протягом дня — такою вона буде найближчими днями;
- граки вже відлетіли — перший сніг близько;
- сніг з дощем — в січні чекайте на три великі відлиги;
- після тривалого затишшя дме сильний вітер — чекайте на дощ чи сніг.
Наші предки називали цей день “днем пам’яті”. Існувала заборона на вживання алкогольних напоїв. Йшли до храму, молилися Івану Богослову, просячи міцної родини і здоров’я.