Сьогодні, 23 серпня, у світі відзначаються Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації та Європейський день пам’яті жертв сталінізму та нацизму. В Україні сьогодні святкується День Державного прапора України. Православні християни сьогодні відзначають Віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці, повідомляє Комерсант український
Віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці
23 серпня православні християни відзначають Віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці.
Історія цього свята пов’язана з подіями, коли батьки привели трирічну Марію до Єрусалимського храму. На сходах дівчинку зустрів батько Іоанна Предтечі та взявши за руку, відвів високими сходами до найбільш священного місця в храмі. Ці сходи стали символом її шляху до покликання.
Цей день вважається останнім днем свята, що відзначається декілька днів поспіль, але це не зменшує його важливості. У церквах проводять особливо урочисті богослужіння, а людям надається ще одна можливість переосмислити своє життя та повернутися обличчям до Бога. Відання дозволяє знову відчути ту радість, яка осяює людину в стінах храму під час святкової літургії.
У цей день не слід влаштовувати гамірні розважальні заходи, прибирати у домівках, шити та прати білизну. Також заборонено вкладання церковного шлюбу.
День Державного прапора України
23 серпня відзначається День державного прапора України.
Державний прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (із різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
Символами України в новітньому трактуванні є безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.
На День державного прапора по всій Україні прийнято підіймати державний стяг. Цього дня державний прапор підіймають на усіх урядових будівлях, а громадяни розміщують прапори на вікнах своєї оселі. Окрім цього, українські прапори підіймаються і за кордоном.
У звʼязку із повномасштабним вторгненням рф на територію України, починаючи з 24 лютого 2024 року, в Україні був оголошений воєнний стан. При цьому, чинне трудове законодавство України передбачає скасування додаткових вихідних на державні свята.
Таким чином, під час дії воєнного стану усі святкові дні є робочими. Тож День державного прапору також буде робочим днем.
Європейський День пам’яті жертв сталінізму і нацизму
Щороку 23 серпня Європа та Україна разом з іншими державами відзначають День пам’яті жертв сталінізму та нацизму.
23 серпня 1939 року Радянський Союз та Німеччина стали змовниками й підписали Договір про ненапад. Тоталітарні режими підштовхнули світ до кривавого воєнного конфлікту. Згідно з пактом, обидві держави давали обіцянку не втручатися у разі воєнного конфлікту з третьою стороною. Крім того, договір містив таємні положення стосовно розподілу території Східної Європи на сферу німецьких та радянських інтересів.
Пакт Молотова-Ріббентропа розглядається як злочин проти миру та людства, який вже в наші часи був різко засуджений Європейським Парламентом.
Організація у 2009 році запропонувала відзначати 23 серпня День пам’яті жертв сталінізму та нацизму.
Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації
Відзначається за рекомендацією 150-ї сесії виконавчої ради ЮНЕСКО в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства.
Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно, як і раніше, існує в нових формах і зачіпає сьогодні мільйони людей в усьому світі. За даними ООН, щороку мільйони людей, переважно жінки та діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються на «живий товар» і зазнають експлуатації.
«Нова работоргівля» стала однією з найбільш гострих та широкомасштабних проблем сучасності.
День дослідників інтернету
День дослідників інтернету (Internaut Day) відзначають 23 серпня, відзначаючи річницю створення Всесвітньої павутини. Термін “Інтернаут” – це гібрид з слів “Інтернет” і “астронавт”, що означає дослідників величезного цифрового всесвіту, який постійно розширюється. Цей день присвячений користувачам Інтернету, визнаючи їхню роль у формуванні цифрового світу, який ми знаємо сьогодні.
Всесвітня павутина була розроблена британським вченим-комп’ютерником сером Тімом Бернерсом-Лі в 1989 році під час роботи в ЦЕРНі, Європейському фізичному дослідницькому центрі.
Однак лише 23 серпня 1991 року мережа була відкрита для громадськості, що дозволило людям, які не належать до наукової спільноти, отримати доступ до неї і зробити свій внесок у її розвиток.
День недорогих авіаквитків
День недорогих авіаквитків (Cheap Flight Day), який зазвичай відзначається 23 серпня кожного року, – це день, коли ціни на авіаквитки, як кажуть, значно знижуються.
День недорогих авіаквитків був створений на основі статистичних даних, які показали, що 23 серпня ціни на авіаквитки знижуються через закінчення пікового літнього сезону і початок осіннього сезону. Попит на авіаперельоти зменшується, оскільки діти повертаються до школи, а дорослі – на роботу після літніх відпусток, авіакомпанії часто знижують ціни, щоб стимулювати бронювання.
Багато авіакомпаній використовують цей день для запуску спеціальних акцій та знижок, щоб залучити більше клієнтів.
Цей день став популярним серед мандрівників, які шукають вигідні пропозиції та планують свої майбутні подорожі заздалегідь.