16 днів активізму проти насильства: і в Європі, і в Україні є привід долучитись
26 Листопада 2024 10:56
Щороку з 25 листопада до 10 грудня у світі триває кампанія “16 днів проти насильства”. Про це нагадав Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, інформує «Комерсант Український».
Розпочались ці 16 днів активізму 25 листопрада у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, а завершуються 10 грудня у Міжнародний день прав людини.
За словами українського Омбудсмана, ця ініціатива спрямована на привернення уваги суспільства до проблем насильства в усіх його проявах: домашнього, гендерного, психологічного, фізичного, сексуального, а також до торгівлі людьми та порушення прав людини.
“Перервати мовчання щодо насильства, підвищити обізнаність щодо цієї проблеми та запобігти будь-яким проявам насильства”, – так окреслив мету кампанії Дмитро Лубінець.
Що може зробити кожен із нас?
– Підтримувати постраждалих. “Не залишайте без уваги людей, які зазнають насильства, навіть якщо це здається “чужою” проблемою”, – закликає український Омбудсман.
– Поширювати інформацію. Діліться матеріалами кампанії у соціальних мережах, щоб більше людей знали, як запобігти насильству.
– Дотримуватися прав людини. “Ніхто не повинен зазнавати актів насильства”, – наголошує Дмитро Лубінець.
У Євросоюзі б’ють на сполох
Напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, у ЄС дослідили вплив насильства на 229 мільйонів жінок, які мешкають в ЄС. Як повідомляє The Guardian, висновки, що грунтуються на відповідях жінок віком від 18 до 74 років з усіх 27 держав-членів ЄС, були опубліковані напередодні.
Як виявляється, кожна шоста жінка в ЄС зазнала сексуального насильства, включаючи згвалтування, у дорослому віці. Близько 19% жінок сказали, що стикалися з насильством або погрозами насильства з боку особи, яка проживає в їхній родині.
Опитування загалом показало, що кожна третя жінка в ЄС зазнавала фізичного насильства, включаючи погрози, або сексуального насильства. Один з чиновників назвав це «невидимою епідемією».
Куди звертатись за допомогою
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у своєму дописі запропонував контакти для допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі:
15-47 – урядова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства;
102 – виклик поліції;
116-123 (з мобільного); 0 800 500 335 – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.