150 дронів після обіцянки не атакувати: чому «перемир’я» від путіна — це капкан

20 Березня 14:57
РОЗБІР ВІД Комерсант український

Росія вкотре підтвердила свою репутацію країни, яка не дотримується жодних домовленостей. Лише за одну ніч після того, як путін пообіцяв Дональду Трампу припинити удари по українській енергетиці, російські війська атакували Україну 150 дронами. Водночас Володимир Зеленський у розмові з президентом США заявив, що готовий припинити удари по енергетиці рф. Втім, як вірити путіну та хто реально може змусити диктатора зупинити війну — далі у матеріалі Комерсант український

Україна готова не завдавати ударів по російській енергетиці, але з огляду на останню атаку рф по Україні, путін знову збрехав.

«Після розмови Путіна з президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом, коли путін сказав, що він нібито віддає наказ припинити удари по українській енергетиці, було за ніч 150 дронів. Зокрема, по об’єктах енергетики. Удари були по транспорту, уражено було дві лікарні, на жаль», — Володимир Зеленський 

Цей цинічний обман вкотре демонструє, що путін не просто порушує свої обіцянки — він свідомо використовує їх як інструмент військової та політичної гри.

Трамп і його оточення: чи вірять вони в чесність Кремля?

Однак несподіванкою стало не саме порушення «перемир’я», а реакція американських посадовців. Спеціальний посланник США по Близькому Сходу Стів Віткофф намагався виправдати дії росії, заявивши:

«Нічні атаки на українську енергетичну інфраструктуру відбулися до того, як був відданий наказ Путіна зупинити удари».

Ба більше, він додав, що довіряє російському президенту:

«Я схильний вірити, що Путін діє добросовісно, і я довіряю його словам».

Ці слова викликали хвилю обурення. Інакше, як можна довіряти диктатору, який вже одинадцятий рік веде загарбницьку війну проти України, порушує міжнародні угоди та обстрілює цивільне населення?

Водночас Дональд Трамп заявив, що його розмова із Зеленським «пройшла дуже добре». Проте не сказав жодного слова про те, як США планують відреагувати на нові російські атаки.

Чому «перемир’я» від росії — це капкан?

Росія вже неодноразово використовувала «мирні ініціативи» для досягнення своїх військових цілей. Військовий експерт Дмитро Снєгирьов пояснює, що нинішні пропозиції Кремля варто розглядати саме в такому контексті:

«Зупинка мобілізації та військової допомоги створить умови для посилення рф і ослаблення України, що неминуче призведе до нового наступу російської армії, але вже за значно гірших для нас умов».

За словами експерта, росія намагається просунути ідею «демілітаризації України» під виглядом короткочасного припинення вогню:

«30-денний режим припинення вогню у російській версії — це тестовий режим. Якщо зараз Україна і Сполучені Штати погодяться на заборону постачання зброї, то це буде виконання вимог російської федерації у подальшому. Це те, що російська сторона називає демілітаризацією України»

Тобто Москва розглядає таке перемир’я не як крок до миру, а як перший етап до повного роззброєння України та подальшого знищення її обороноздатності.

Таємні переговори в Ер-Ріяді: що відбувається за зачиненими дверима?

Попри відкриті російські порушення домовленостей, адміністрація Трампа продовжує вести переговори з Кремлем. Радник Трампа з нацбезпеки Майк Волц підтвердив, що найближчими днями в Ер-Ріяді відбудуться зустрічі між представниками США та росії.

«Ми домовилися, що наші технічні групи зустрінуться в Ер-Ріяді в найближчі дні, щоб зосередитися на реалізації та розширенні часткового припинення вогню», – сказав Майк Волц.

Але якщо «перемир’я» у виконанні Кремля виглядає як 150 дронів за ніч, то що ще варто очікувати від цих переговорів?

Що далі: поступки чи опір?

Сьогодні перед Україною і США стоїть вибір.

Україна добре знає, що таке російські «мирні ініціативи»: вони завжди закінчувалися новими атаками. Путін використовує будь-яку паузу, щоб перегрупувати війська та завдати нового удару.

Головні висновки: росія порушила свою обіцянку менше ніж за добу після розмови путіна з Трампом, а пропозиції росії щодо припинення вогню — це не мир, а, ймовірніше, стратегічна пастка для України та її союзників.