13 годин без сну: у Києві відновили червону лінію метро після обстрілу
6 Червня 21:23
У Києві повністю відновили рух поїздів на червоній гілці метрополітену після її пошкодження внаслідок нічного російського обстрілу.
Як повідомили в Київському метрополітені, аварійні служби та комунальники працювали понад 13 годин безперервно, аби якнайшвидше ліквідувати наслідки атаки, передає «Комерсант Український».
У ході відновлювальних робіт було з’єднано десятки пошкоджених комунікацій, перевірено системи сигналізації, живлення, управління рухом та безпеки. Перш ніж відновити перевезення пасажирів, фахівці провели тестовий запуск поїзда для перевірки надійності інфраструктури.
Нагадаємо, у ніч на 6 червня 2025 року Київ зазнав однієї з наймасштабніших повітряних атак з початку повномасштабної війни. Російські війська випустили понад 400 дронів та 44 ракети по шести регіонах України, зокрема по столиці. У Києві загинули троє рятувальників, ще щонайменше 20 осіб отримали поранення.
Наслідки в Києві
У Деснянському районі уламки збитих ракет пошкодили дорожнє покриття, лінії електропередач тролейбусного сполучення та частково вибили вікна магазину.
У Дніпровському районі уламки впали на дах приватного будинку, спричинивши пошкодження.
Унаслідок атаки було пошкоджено колії та кабелі на відкритій ділянці «червоної» лінії метро, що призвело до тимчасового закриття станцій «Дніпро»–«Лісова».
Під час атаки метро Києва стало прихистком для 24 тисяч людей, з них 2 620 — діти.
Ситуація в Київській області
У Київській області уламки збитих ракет пошкодили приміщення поліклініки, приватні будинки, гаражі та автомобілі.
Уламки також виявили біля пологового будинку, що призвело до евакуації пацієнтів та персоналу.
Загалом було пошкоджено сім приватних будинків, багатоповерхівку та інші об’єкти цивільної інфраструктури.
Реакція влади
Президент України Володимир Зеленський засудив атаку та закликав міжнародну спільноту до посилення тиску на росію. Він наголосив, що такі дії є черговим доказом терористичної тактики росії.
Незважаючи на успішну роботу протиповітряної оборони, уламки збитих ракет завдали значної шкоди інфраструктурі та призвели до жертв серед цивільного населення.