Україна виробляє власні ракети, але назвати себе ракетобудівною країною важко. Про це заявив директор благодійного фонду «Повернись живим» Тарас Чмут в інтерв’ю Pressing, передає Комерсант український.
Каже, їхньої кількості недостатньо, щоб реалізувати завдання Сил Оборони.
«10 ракет на рік. Чи можемо ми говорити, що робимо ракети? Напевно, можемо. Чи можемо ми десятьма ракетами перемогти або реалізувати свої завдання? Очевидно, ні. Коли ми говоримо про подібні складні теми, важливо мати достатню кількість внутрішньої інформації, щоб робити коректні висновки», — Тарас Чмут
За словами волонтера, якщо говорити про далекобійне озброєння власного виробництва, то воно в України є і це далеко не новина.
“Питання наявності в нас ракет досить розширене, адже протитанкова “Стугна ” — це теж ракета. Ракетами вважаються також “Вільха” і “Нептун”. А значить, їхня кількість на рік теж різна. В будь-якому разі усе залежить від виду озброєння: десь Україна може виробляти десятки тисяч на рік, десь сотні, а десь — десятки ракет”, – пояснив Тарас Чмут.
Зауважимо, що в України працює “Ракетна програма”, спрямована на відновлення ракетного потенціалу нашої держави.
У зв’язку з виходом на початку лютого 2019 року Росії та США з Угоди про ліквідацію ракет середньої та малої дальності від 1987 року через порушення її Росією, Україна також звільнилася від певних зобов’язань. Це дало їй право створювати сучасні ефективні системи озброєння для самозахисту, в тому числі ракетні комплекси великої дальності.
Конструкторські бюро “Південне” та “Луч” вже мають свої проєкти та розробки у цьому напрямку.
Так, КБ “Південне”, враховуючи напрацювання попередників з 1994 року, з 2013 по 2016 роки працювало над одноступеневою балістичною ракетою з неядерною ГЧ “Грім-2”.
З 2016 по 2018 роки в Україні створювали керовану ракету “Вільха”, яку прийняли на озброєння українського війська у жовтні 2018 року.
Україні належить і протикорабельна крилата ракета Р-360 “Нептун” (2015-2016 рр.), прийнята на озброєння у 2020 році.
У травні 2018 року стало відомо, що КБ “Південне” почало новий проєкт: розробку нової зенітної керованої ракети “Корал”.
2015 року КБ «Південне» розпочало реалізацію програми «Тайфун», що охоплювала чотири ракети: “Тайфун-1”, “Тайфун-2”, “Тайфун-3” та 400-мм “Тайфун-4” для перспективної ракетної системи. У 2020 році ракета “Тайфун-1” поступила на озброєння українських військових.